تبلیغات

بیش‌از پنج هزار تن خرما در ایرانشهر برداشت شد

Article Image

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بیش‌از پنج هزار تن خرما از اواخر مرداد تا کنون در این شهرستان برداشت و به بازارهای مصرف عرضه شده است

به گزارش سنت نیوز؛ مجید فیاضی با بیان اینکه ایرانشهر با بیش‌از پنج هزار و ١۵٠ هکتار نخلستان یکی از عمده مراکز تولید خرما در سیستان و بلوچستان است اظهارداشت: از این سطح حدود چهار هزار هکتار بارور و بقیه غیربارور است.

وی با بیان اینکه بیش‌از ۷۰ رقم خرما در ایرانشهر تولید می‌شود، بیان کرد: ربی، مضافتی، سنگ شکن، هلیله و زاهدی از معروف‌ترین ارقام خرما در این منطقه هستند.

مدیر جهادکشاورزی ایرانشهر تصریح کرد: نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی مناسب سبب شده تا بخش زیادی از خرمای ایرانشهر توسط واسطه‌ها خریداری و به نام شهرستان‌های دیگر بسته بندی و عرضه شود.

وی اظهارداشت: ایرانشهر دارای هفت سردخانه با ظرفیت بیش‌از ١۵ هزار تن است که مازاد این ظرفیت به دلیل نبود سردخانه برای نگهداری به مناطق دیگر عرضه می‌شود.

فیاضی گفت: هم‌اینک بیش‌از ۲ هزار نفر در این شهرستان مشغول برداشت محصول خرما هستند که با راه‌اندازی صنایع فرآوری و بسته‌بندی می‌توان علاوه‌بر فراهم کردن زمینه اشتغال برای افراد جویای کار، رونق اقتصادی در منطقه را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: برداشت خرما در شهرستان ایرانشهر از نیمه دوم مرداد آغاز می‌شود و تا اواخر مهر ادامه دارد.

مدیر جهادکشاورزی ایرانشهر پیش‌بینی کرد تا پایان فصل برداشت بیش‌از ٢۵ هزار تن خرما از نخلستان‌های این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شود.

به اشتراک بگذارید :

http://www.sunnatnews.net/?p=18855

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار