تبلیغات

دین اسلام، بزرگترین دین جهان در سال ۲۰۶۰ میلادی

Article Image

دین اسلام؛ بزرگترین دین جهان در سال ۲۰۶۰ میلادیبه گزارش سنی‌دیلی، به نقل از خبرگزاری شبستان؛ یک مرکز تحقیقات تخصصی پیش‌بینی کرده است که دین اسلام، در سال ۲۰۶۰ میلادی بزرگترین دین در جهان خواهد بود.

مرکز تحقیقات تخصصی «پیو» در گزارشی پیش‌بینی کرد که جمعیت مسلمانان در نیمه دوم قرن ۲۱ از جمعیت مسیحیان فراتر خواهد رفت، یعنی در سال ۲۰۶۰ میلادی بیشترین جمعیت در جهان را خواهند داشت.

این مرکز تحقیقاتی اعلام کرد: تعداد مسلمانان سراسر جهان از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون نفر در سال ۲۰۱۵ میلادی به سه میلیارد نفر در سال ۲۰۶۰ میلادی خواهد رسید.

در این گزارش آمده است: مسلمانان نزدیک به ۳۱٫۱ درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند، به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود که میانگین رشد جمعیت مسلمانان به ۷۰ درصد برسد.

مرکز تحقیقاتی پیو درباره دلایل این پیش‌بینی، اعلام کرد: پیروان دین اسلام، از نظر سنی کمترین رتبه سنی را در میان پیروان همه ادیان در سراسر جهان به خود اختصاص داده‌اند.

به‌طوری‌که براساس آمارگیری سال ۲۰۱۵ میلادی، متوسط میانگین سنی در میان مسلمانان ۲۴ سال و در میان مسیحیان ۳۰ سال است.

در این گزارش آمده است: دلیل دوم برای رشد جمعیت مسلمانان، میزان زاد و ولد در میان آنهاست. به طوری که نسبت زاد و ولد در میان مسلمانان به ۲٫۹ کودک می‌رسد و در میان غیرمسلمانان ۲٫۲ کودک است.

دلیل سوم به محل سکونت مسلمانان برمی گردد؛ آنها در مناطقی زندگی می‌کنند که در سال‌های آتی سریع‌ترین رشد را خواهد داشت.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار