تبلیغات

آموزش اسلام در مدارس یک ایالت اسپانیا آغاز می‌شود

Article Image

آموزش اسلام در مدارس یک ایالت اسپانیا آغاز می‌شود

منطقه کاتالونیا در اسپانیا، تصمیم گرفته برای تشویق به وحدت میان‌ادیانی، آموزش دین اسلام را در مدارس دولتی آغاز کند.

این طرح که اداره آموزش‌وپرورش کاتولینا روز چهارشنبه در قالب مصوبه‌ای در روزنامه رسمی منتشر کرد، بیان می‌دارد که مدارس ابتدایی آموزش دین اسلام را از سال تحصیلی ۲۰۲۰- ۲۰۲۱ آغاز می‌کنند.

مسئولین این منطقه ابراز امیدواری کردند که طرح جدید باعث ایجاد وحدت و تنوع بین اعضای جامعه شود و همچنین تاریخ مسلمانان در اسپانیا نیز دوباره مرور خواهد شد.

این طرح نتیجه توافقنامه همکاری بین دولت اسپانیا و کمیسیون اسلامی اسپانیا، به دنبال افزایش تقاضا در میان جامعه مسلمانان اسپانیا است که جمعیت آنها در سال‌های اخیر افزایش قابل توجهی داشته است.

طرح مذکور تضمین می‌کند که دانش‌آموزان مسلمان در مدارس دولتی در مقاطع تحصیلی کودکستان، دبستان، متوسطه آموزش دینی اسلامی لازم را ببینند.

معلمان منصوب‌شده توسط کمیسیون اسلامی اسپانیا نیز این برنامه درسی را اداره خواهند کرد.

بیش از ۱.۵ میلیون مسلمان از دو میلیون مسلمانی که در اسپانیا زندگی می‌کنند در منطقۀ کاتالونیا هستند. پس از آن اندلس، با بیش از ۳۰۰ هزار مسلمان و مادرید با ۲۸۰ هزار مسلمان در مقام‌های دوم و سوم هستند.

براساس آمار اتحادیه جوامع اسلامی، مسلمانان ۳.۸ درصد از جمعیت اسپانیا را تشکیل می‌دهند. ۴۰ درصد آنها اسپانیایی و ۶۰ درصد باقیمانده را مهاجران تشکیل می دهند.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار