تبلیغات

ظرفیت تولید آب زاهدان ۵۰ لیتر در ثانیه افزایش یافت‌

Article Image

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان از حفر دو حلقه چاه آب جدید در شهر زاهدان خبر داد و گفت: ظرفیت تولید آب زاهدان ۵۰ لیتر در ثانیه افزایش یافت

به گزارش سنت نیوز، علیرضا قاسمی در جمع خبرنگاران از حفر دو حلقه چاه آب جدید در شهر زاهدان خبرداد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان افزود: با بهره‌برداری از دو حلقه چاه جدید ظرفیت تولید آب در شهر زاهدان در مجموع ۵۰ لیتر در ثانیه افزایش یافت‌.

وی گفت: این افزایش ظرفیت که جزو طرح‌های اضطراری تامین آب در تابستان جاری بوده و هفته نخست مردادماه وارد مدار بهره برداری قرار گرفته است و با وارد مدار شدن تأسیسات جدید حدود ۱۰ درصد از کمبود آب شهر زاهدان کاهش یافته و شرایط افت فشار در برخی مناطق بهتر شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ضمن پوزش از شهروندان زاهدان، از تأخیر پیش آمده در راه اندازی فاز چهارم آب شیرین کن زاهدان افزود: متأسفانه بروز مشکلاتی در واردات تجهیزات آبشیرین کن زاهدان، بهره برداری از این پروژه را با اخلال روبه رو کرد که شرکت آب و فاضلاب استان با پیگیری ها و همکاری استاندار و نمایندگان مردم شریف زاهدان در مجلس شورای اسلامی مشکل ترخیص تجهیزات آب شیرین کن زاهدان از گمرک را برطرف کرد.

قاسمی بیان کرد: بخشی از تجهیزات کارخانه آب شیرین کن به زاهدان انتقال داده شده است که با تلاش پرسنل خدوم شرکت آب و فاضلاب استان در کمترین زمان ممکن، وارد مدار بهره برداری قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان خاطرنشان کرد: شهر زاهدان پیش از راه اندازی این تأسیسات، ۵۵۰ لیتر در ثانیه کمبود شدید آب داشته که امید است علاوه بر این دو حلقه چاه با راه اندازی فاز جدید آب شیرین کن زاهدان حدود نیمی از این کمبود شدید جبران شود.

به گزارش تسنیم در حال حاضر شهر زاهدان با یک هزار و ۷۰۰ کیلومتر شبکه، به ۸ زون فشار اصلی تقسیم شده که با مانور بر روی شبکه، سعی در توزیع عادلانه ی آب در سطح شهر داشته و به منظور برطرف کردن مشکل در کوتاه مدت، پروژه فاز چهارم کارخانه آب شیرین کن به ظرفیت ۱۵ هزار مترمکعب در حال انجام است که بخش اول آن به ظرفیت ۷۵۰۰ مترمکعب به زودی وارد مدار بهره برداری خواهد گرفت و کل ظرفیت ۱۵ هزار مترمکعب در شبانه روز  با فاصله ای یک ماهه  به پایان خواهد رسید.

با راه‌اندازی فاز چهارم کارخانه آب شیرین کن زاهدان، مشکلات موجود، کاهش چشمگیری خواهد داشت و در شرایط فعلی که با ۲۰ درصد افزایش مصرف ناشی از کرونا مواجه هستیم علاوه بر اقدامات شرکت آبفا استان می‌طلبد شهروندان زاهدانی با مدیریت مصرف و اجتناب از مصارف غیرضروری ما را در ارائه خدمات یاری کنند.

به اشتراک بگذارید :

http://www.sunnatnews.net/?p=18665

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار