تبلیغات

لختی برای زاگرس و بلوطها در فرمول يك

Article Image
لختی برای زاگرس و بلوطها در فرمول يك

در بيستمين روز تيرماه و در بحبوحه‌ی كرونا و حريق‌های زاگرس، به دعوت سيّدعلی ضياء، مهمان عوامل خوب «فرمول يك» بودم تا راوی زاگرس و چالش‌هايش باشم.

آنچه وقت مجال داد از نامهربانی‌ها در قبال زاگرس و چالش‌های پيش رو گفتم و همچنين از اوضاع زاگرس‌نشينان و هژمونی امنيتی در جغرافيای آنان.

از نابسامانی ادارات متولّی و نابرابری نيروی حفاظتی و حجم چالش‌ها و نيز از ناموزونی حقوق و مزايا در قبال فشارها و تنش‌ها و كنش‌های جنگلبانان و محيط‌بانان و البتّه مسؤولان مسؤوليت‌شناس و مسؤولان نمك‌نشناس و مسؤوليت‌گريز و كم‌خرد نيز سخنی اضافه شد.

سپس از راهكارها سخن گفتم و ضرورت هم‌فهمی و هم‌كنشی‌ها و البتّه خردمندی در مديريت مسؤولان و پايين آمدن از بُرج عاج و بهره‌مندی بهينه از معادن طلای انسانی، مادّی، معنوی و نمادين اين جغرافيا!

سپس بر نقش كنشگران و جان‌نثاریها و پل شدنشان و ضرورت ديدن مردم در برنامه‌ريزیها و نگهداشت، به‌داشت و احياء. 

همچنين در اين گفت‌وگوی تلويزيونی، به رسم يادبود هفت+يك جوانه‌ی صلح و مهربانی نيز به ياد هفت شهيد حريق‌های زاگرس، به برنامه‌ی فرمول يك تقديم شد تا توجّه رسانه‌ی ملّی بيش از پيش بر مظلوميت زاگرس و شايستگانش معطوف گردد.

همچنين از طرف برنامه‌ی فرمول يك و با دستان علی ضياء، تنديس چهره‌ی برتر ملّی به مهمان برنامه اهدا شد.

باشد كه شايسته اين دعوت و تجليل بوده و توانسته باشيم بخشی از بار مسؤوليت را ادا كنيم.

سپاس از عوامل خوب برنامه و همه‌ی آنان كه نقشی در هماهنگی و پذيرايی و همراهی داشتند به‌ويژه مهندس درويش بزرگوار، كاك زكريا احمدنژاد عزيز كه زحمات بسياری در حمل نهال‌ها، متقبّل شدند و محمّد بزم‌آرای عزيز كه در پرورش نهال‌ها، همّت وافر معمول داشتند.

اين برنامه شامگاه جمعه ١٧ مردادماه از شبكه‌ی يك سيما پخش شد.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار