تبلیغات

شمار مبتلایان به ۱۴۳ نفر رسید / زنگ خطر سیر صعودی ابتلا در سیستان

Article Image

در پی شیوع موج ویروس کرونا در سراسر کشور و به‌تبع آن در استان سیستان و بلوچستان تلاشی همه‌ جانبه از سوی مسئولان و مردم جهت مقابله با این بیماری فراگیر آغاز شده و تقریباً همه مردم به نحوی درگیر موضوع هستند

به گزارش سنت نیوز، در پی شیوع موج ویروس کرونا در سراسر کشور و به‌طبع آن در استان سیستان و بلوچستان تلاشی همه جانبه از سوی مسئولان و مردم جهت مقابله با این بیماری فراگیر آغاز شده و تقریباً همه مردم به نحوی درگیر موضوع هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار داشت: مجموع آمار مبتلایان به کرونا ویروس در سطح استان سیستان و بلوچستان به ۱۴۳ نفر رسیده که از این تعداد ۳۱ مورد مربوط به مراکز زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی زابل و ۱۴ مورد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر است.

سیدمحمد هاشمی شهری با اشاره به اینکه در چهار روز گذشته شاهد دو برابر شدن تعداد مبتلایان در مراکز زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی زابل بوده‌ایم، گفت: این موضوع زنگ خطری برای توجه بیشتر به بیماری در منطقه سیستان است. تعداد موارد  آزمایشگاهی کووید-۱۹ در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز به ۹۸ مورد رسیده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه تعداد موارد فوت با نتیجه آزمایشگاهی مثبت کرونا در استان نیز به ۹ نفر افزایش یافته، افزود: تعداد بیماران بستری شده باعلائم تنفسی حاد در بیمارستان‌های استان نیز تا ظهر امروز به یک هزار و ۱۳ نفر رسیده و متاسفانه ۷۲ نفر از این عزیزان هم جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان  همچنان در مسیر رسیدن به پیک  و نقطه اوج بیماری حرکت می‌کند و مقصد مناسبی برای مسافران نوروزی نیست. ما از مسافران نوروزی می‌خواهیم تا سفر خود به استان را کنسل نکنند بلکه به بعد از زمینگیر شدن کووید-۱۹ موکول کنند تا بتوانند مانند قبل از مواهب طبیعی استان زیبای سیستان و بلوچستان و معاشرت با مردمان خونگرم و مهربانش استفاده کنند.

وی ادامه داد: رعایت بهداشت فردی، ماندن در منزل و پرهیز از تشکیل و شرکت در تجمعات انسانی اعم از مذهبی، ورزشی، تفریحی و خانوادگی همچنان مهمترین خواسته  ما از هم استانی‌ها است.

به اشتراک بگذارید :

http://www.sunnatnews.net/?p=17227

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار