تبلیغات

۷۶ هزار نفر در چابهار زیر پوشش تامین اجتماعی هستند

Article Image

رئیس اداره تامین اجتماعی چابهار در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: ۷۶ هزار نفر در سطح این شهرستان زیر پوشش تامین اجتماعی هستند که از این تعداد ۲۲ هزار نفر بیمه شده اصلی و ۵۴ هزار نفر دیگر نیز افراد تحت پوشش بیمه شدگان اصلی هستند.

به گزارش سنت نیوز، مجید مستوفی روز جمعه در کارگاه آموزش ارتقاء سطح سلامت بازنشستگان اظهار داشت: تعداد پرونده‌های بازنشستگان مستمری بگیران شهرستان چابهار هزار و ۱۷۸ پرونده است.

وی افزود: در سازمان تامین اجتماعی این دغدغه اصلی وجود دارد و خط قرمز خودمان تعریف کرده‌ایم که حقوق بازنشستگان را به موقع پرداخت کنیم.

رئیس اداره تامین اجتماعی چابهار ادامه داد: طرح پرونده الکترونیکی از ۲ ماه قبل در این شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: کارهای اجرایی طرح پرونده‌های الکترونیکی در شعبه چابهار ۵۰ درصد پیشرفت داشته و امیدواریم تا پایان بهمن این طرح در شهرستان اجرایی شود.

مستوفی بیان کرد: طرح «پیپرلس» کار عظیمی است، این امکان را می‌دهد که جابجایی پرونده‌ها بصورت فیزیکی حذف و تمام موارد الزامی پرونده‌ها اسکن و بصورت الکترونیکی برای بیمه شده و مستمری بگیران بایگانی می‌شود.

وی اظهار داشت: در این طرح بازنشستگان و تمام افراد زیرپوشش تامین اجتماعی که درخواست دریافت وام را دارند می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان از این طرح استفاده کنند.

رئیس درمانگاه الزهرا چابهار نیز اظهار داشت: مراجعه سالمندان به ادارات و عدم آگاهی به مقررات مشکلاتی را برای آنان به وجود می‌آورد که نیاز است کارشناسان نسبت به این مساله ورود پیدا کنند.

دکتر قاسم ریخته گرها افزود: توجه شهرداری چابهار متاسفانه در مسائل خدمات شهری به سالمندان خیلی ضعیف است.

وی بیان کرد: معابر عبوری شهرستان چابهار برای سالمندان خطرناک است و باید سالم سازی شود.

به اشتراک بگذارید :

http://www.sunnatnews.net/?p=16338

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار