تبلیغات

امام جمعه پاوه: اختلافات امروز بین سنی آمریکایی و شیعه انگلیسی است / در چهل سال گذشته علی رغم همه ناملایمات پایبند به وحدت و برادری بوده ایم.

Article Image

ارسال شده توسط بریار از کرمانشاه

حاج ماموستا قادری در همایش بزرگ وحدت که در کرمانشاه برگزار شد؛ تصریح کردند: اختلاف بین شیعه و سنی به تعبیر دکتر شریعتی در گذشته میان شیعه صفوی و سنی اموی بود ولی امروز این اختلاف بین سنی آمریکایی و شیعه انگلیسی است که ما از این دو تفکر متنفریم و پشت پرده آنها را می دانیم

به گزارش سنی دیلی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ حاج ماموستا ملا قادر قادری پیش از ظهر امروز ( ۲۲ آبان ۹۸) در سی و یکمین همایش بزرگ وحدت در کرمانشاه با اشاره به آیه ۴۶ سوره انفال « وَأَطِیعُوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِیحُکُمْ وَاصْبِرُوا إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ »، اظهار داشتند: خداوند متعال در این آیه ما را مکلف به حفظ وحدت و دوری از تفرقه کرده است.

ایشان با اشاره به اینکه مفاد این آیه در چهل سال گذشته ما را حفظ کرده است افزودند: اطاعت از خدا و رسول، عدم نزاع، صبر و وحدت و تفاهم عوامل اصلی در زندگی مسالمت آمیز چهل سال گذشته مردم ایران بوده اند.

ماموستا قادری با اشاره فرموده ای از رسول اکرم (ص) در حجه الوداع که امت اسلامی را به وحدت دعوت فرموده است افزودند: هم خدا و هم پیامبر عزیز اسلام، ما را به وحدت و دوری از تفرقه دعوت کرده و فرموده اند نتیجه وحدت پیروزی و نتیجه تفرقه شکست است.

ایشان سپس ضمن اشاره به تاریخچه “هفته وحدت” گفتند: در سی و هشت سال گذشته علی رغم همه ناملایمات و فشارها، پایبند به وحدت و برادری بوده ایم

ایشان ادامه دادند : مراد از وحدت یعنی با هم باشیم، نزاع نکنیم، به رموز یکدیگر احترام بگذاریم و فریب نفوذ دشمن را نخوریم.

امام جمعه پاوه افزودند: اگر اهل سنت، اهل سنت راستین محمدی باشند و اهل تشیع هم تشیع راستین علوی باشند، با هم اختلافی ندارند.

ماموستا قادری تصریح کردند: اختلاف بین شیعه و سنی به تعبیر دکتر شریعتی در گذشته میان شیعه صفوی و سنی اموی بود ولی امروز این اختلاف بین سنی آمریکایی و شیعه انگلیسی است که ما از این دو تفکر متنفریم و پشت پرده آنها را می دانیم

وی گفتند: فتوای رهبر انقلاب مبنی بر اینکه اهل تشیع حق ندارند به همسران پیامبر و رموز اهل سنت اهانت کنند یک منشور بود که پشت آن شجاعت و قدرت بی نظیر وجود داشت و اثرات مثبتی در داخل و خارج کشور به همراه داشت و ما هم این را مصدر و معیار قرار می دهیم.

امام جمعه پاوه عنوان کردند: در چهل سال گذشته، چه در جنگ تحمیلی، چه در جنگ گروهک ها و چه بعدها در جنگ ۵ ساله داعش، علی رغم تبلیغات پشت پرده که میگفتند جمهوری اسلامی یک جمهوری شیعه است و جنگ ما با شیعه است فهمیدیم که برای آنها شیعه و سنی تفاوتی ندارد، کما اینکه دیدیم رژیم عراق در بمباران ها هیچگاه شهر ما که یک شهر سنی نشین است را جدا نکردند و با کنگاور شیعه نشین با هم بمباران کرد، داعش موصل و نجف را از هم جدا نکرد و اول موصل را تخریب کرد و گروهکها هم عمدتا” نیروهای کرد اهل سنت را هدف قرار دادند.

امام جمعه پاوه با اشاره به سخنان تعدادی از کارشناسان صلیبی که جنگ اصلی را جنگ صلیب و هلال عنوان کرده اند؛ افزود: امروز دشمنی اصلی با اسلام و هدف نهایی دشمنان دین اسلام است؛ اما برای پیشبرد اهداف خود از مذهب، زبان، نژاد و .. استفاده و آن را پررنگ می کنند.

ماموستا قادری افزودند : ما در ایران پرچم توحید و محمد رسول الله و هیهات منا الذله را بلند کردیم؛ پس شکی نداریم که دشمنان با ما عناد خواهد داشت.

ایشان با اشاره به جمله ای از شیخ کلینی افزود: سرزمینی محبوب و محترم است که برای ساکنینش امنیت داشته باشد؛ لذا حفظ امنیت و پاسداری از انقلاب بر همه تکلیف است.

وی با اشاره به تحولات اخیر عراق نیز بیان داشتند: پشت پرده این جریانات برای ما مشخص است؛ اما باید همه هشیار باشیم.

حاج ماموستا قادری در ادامه به اهمیت توجه مردم اشاره کردند و گفتند : بزرگان می گویند دولت را باید به انساهای با استعداد و توانمند اداره کنند و انسانهای با استعداد هم باید امکانات مالی برای پیشبرد امور در اختیار داشته باشند چرا که بخشهایی از جامعه باید با مال و رفاه همراه کرد.

ایشان افزودند: باید رجال مملکت ما به مردم توجه و علماء و فرهنگیان را نیز هم توجیه کنند و هم به آنها توجه داشته باشند.

ایشان با بیان اینکه علماء و فرهنگیان به وظیفه خود به خوبی عمل نمی کنند، افزودند: اگر علماء و فرهنگیان به خوبی به وظایف خود عمل می کردند، شاهد فرار جوانان از کشور و دوری آنها از مساجد نبودیم.

امام جمعه پاوه بر وحدت بین علماء فریقین تأکید کردند و افزودند: اگر علمای شیعه و سنی استان با هم مشکل نداشته باشند، مردم سنی و شیعه کرمانشاه هیچ مشکلی با هم ندارند.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار