تبلیغات

پیشنهاد تخصیص یک خط اعتباری ویژه برای توسعه چابهار

Article Image

دبیر شورای توسعه چابهار گفت: این شورا برای تسریع در توسعه چابهار تخصیص یک خط اعتباری ویژه را به سازمان برنامه و بودجه کشور پیشنهاد داده است.

به گزارش سنت نیوز، ایرج حسن پور در گفت‌وگو با اصحاب رسانه گفت:  یکی از مصوبات شورای توسعه چابهار که در کوتاه مدت باید اجرا می‌شد، بحث ورود کالاهای اساسی از طریق بندر چابهار بود که با توجه به ترافیکی که در بندر امام ایجاد شده بود، تصمیم گرفته شد کشتی‌های کالاهای اساسی در بندر چابهار نیز پهلو بگیرند.
وی ادامه داد: بنابراین از پشتیبانی امور دامی که بحث نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی را دارند همکاری کردند و پشتیبانی امور دام اعلام کردند از کالاهایی که از بندر امام هست همچنان خریدهایی که در مسیر هستند تغییر مسیر به سمت چابهار را بدهد و ۴ کشتی ذرت از پشتیبانی امور دام و یک کشتی از شرکت امور بازرگانی ایران شکر به همراه یک یک کشتی برنج نیز تخلیه شده است.
وی با بیان اینکه  چند کشتی نیز در مسیر هستند ادامه داد: در حال حاضر کشتی‌هایی که تخلیه شده اند بیش از ۴۰۰ هزار تن است و در بحث انبار ما طریق القدس را داریم که در زمان جنگ ایجاد شده است و نیز در چابهار مورد استفاده قرار می گیرد و در حال حاضر ۳۰۰ هزار تن غلات در این انبار ظرفیت داریم و به ۵۰۰ هزار تن انبار روباز در حال افزایش ظرفیت هست.
حسن‌پور در ادامه اظهار داشت: ما بر اساس مصوباتی که داشتیم از طریق سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد ایجاد یک خط اعتباری ویژه جهت کسر تسهیلات به منظور ایجاد انبار توسط بخش خصوصی در فضای خود اداره بندر که در جوار اسکله قرار دارد داده شده است.
دبیر شورای توسعه چابهار ادامه داد: همانطور که در بندر امام به صورت امانی انبارهایی در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته است اینجا نیز خواهیم داشت؛ ایجاد مخازن بیش از ۴۰۰ هزار تن در جوار اسکله و ۲۰۰ هزار تن در سفری که آقای راستاد به اینجا داشتند مصوب کردند که در جوار اسکله شهید بهشتی تاسیس خواهد شد و یک شرکت دولتی نیز اعلام کرده است که آمادگی دارد از طریق همین طریق القدس در بندر یک پایانه صادراتی ایجاد بکند.

به اشتراک بگذارید :

http://www.sunnatnews.net/?p=16319

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار