تبلیغات

پنجمین کنگره‌ی جماعت دعوت و اصلاح برگزار شد

Article Image
پنجمین کنگره‌ی جماعت دعوت و اصلاح برگزار شد

پنجمین کنگره‌ی جماعت دعوت و اصلاح، روز چهارشنبە و پنجشنبه، ۱۵ و ۱۶ آبانماه با حضور ۱۱۲عضو کنگره در دفتر مرکزی جماعت در تهران برگزار شد. 

بنا به گزارش اصلاحوب، در این کنگره که با شعار «نوع‌دوستی، مسؤولیت‌پذیری و زندگی معنادار» آغاز به کار کرد، ضمن ارایه و بررسی گزارش عملکرد چهارساله‌ی جماعت دعوت و اصلاح و تغییر مرامنامه و اساس‌نامه، اعضای جدید شورای مرکزی به شرح زیر انتخاب شدند: 

سعدالدین صدّیقی، حسین تیباش، لقمان ستوده، مصطفی اربابی، جلیل بهرامی‌نیا، فتح الله حقّانی، ایران محمّدی، عبدالمنعم رضوانی، غلامرضا اخوان و محمّد دانایی‌فر.

در این کنگره، طبق مرامنامه و اساسنامه‌ی مصوّب آن، با رٲی مستقیم اعضای کنگره، عبدالرحمن پیرانی به اتّفاق آرا به عنوان دبیرکلّ و محمّدعلی آریانژاد به‌عنوان رییس هیٲت نظارت انتخاب گردیدند. 

صبح روز نخست کنگره، استاد عبدالرّحمن پیرانی دبیرکلّ جماعت، گزارشی از اوضاع جهانی و منطقه‌ای، وضعیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور و وضعیت جماعت در چهارسال گذشته ارایه کرد که متن آن به زودی در پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح منتشر می‌شود. 

اعضای کنگره پس از استماع گزارش دبیرکلّ به بررسی و ارزیابی آن پرداختند و نسبت به نقاط قوّت و ضعف عملکرد جماعت، بحث و گفت‌وگو کردند. سپس تک‌تک معاونت‌ها و اعضای هیٲت اجرایی مرکزی به پرسش‌های اعضا پاسخ گفتند.

سپس بررسی و اصلاح مرام‌نامه و اساس‌نامه، محور بحث و گفت‌وگو قرار گرفت و در جلسه‌ی اول صبح روز پنجشنبه نیز با تصویب سیاستهای کلّی جماعت خاتمه یافت. 

گفتنی است در آغاز نشست کنگره، ادریس پیرصاحب به‌عنوان دبیر اجرایی کنگره، ستار آینه‌پور رییس هیٲت اجرایی مرکزی و جمال اسماعیلی مسؤول روابط عمومی مركزی بە ترتیب بە ارائه‌ی گزارش جامع فعّالیّت‌های جماعت در چهار سال گذشته به کنگره‌ی پنجم پرداختند.

روز پنجشنبه پس از تصویب سیاستهای کلان جماعت و قرائت متن تاریخچه‌ی جماعت تهیّه شده توسط کارگروه ‌تدوین مبانی فکری جماعت زیر نظر دبیرکلّ که توسّط جمال اسماعیلی صورت گرفت، نامزدهای شورای مرکزی و هیٲت نظارت، به بیان اهداف و برنامه‌های خود پرداختند. سپس انتخابات در فضایی مملوّ از شفّافیّت، اخوّت دینی و با پاسداشت اصول دموکراتیک برگزار شد.

حضور مهمانان پیشکسوت جماعت از ابتدا تا اختتامیه‌ی کنگره، از موارد قابل ذکر آن بود. هم‌چنین  برای نخستین بار، یکی از بانوان عضو کنگره موفق به ورود به شورای مرکزی جماعت شد.

لازم به ذکر است مرام‌نامه و اساس‌نامه‌ی مصوّب کنگره‌ی پنجم متعاقباً منتشر می‌شود.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

  • صفحه پیدا نشد | وااسلاماه

    این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است. کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی...