تبلیغات

پیروزی ۲۶ مسلمان در انتخابات ایالتی آمریکا

Article Image

ارسال شده توسط رویال از تهران

شورای روابط آمریکایی-اسلامی از راهیابی ۲۶ کاندیدای مسلمان به مجالس ایالتی و مناصب محلی در انتخابات روز سه شنبه در این کشور خبر داد.

به گزارش سنی دیلی به نقل از ایکنا، «نهاد عواد» مدیر اجرایی این شورا در این باره گفت:‌ این موفقیت ها به روشنی نشان می دهند که مسلمانان آمریکا برای مشارکت در نهادهای حکومتی وعمومی فعال شده اند.

وی افزود:‌ ما به این مسلمانان که پیشگام تلاش برای فراگیرتر شدن دمکراسی در کشور هستند، ‌تبریک می گوییم.

بنا بر آمار شورای روابط آمریکایی-اسلامی،‌ از آغاز سال ۲۰۱۹ تاکنون،‌ ۳۴ مسلمان در ایالت های مختلف آمریکا به مناصب محلی و کرسی های مجالس ایالتی رسیده اند.

یه گفته «لیندا سرسور»،‌ فعال مسلمان فلسطینی-آمریکایی،‌ در زمانی که اسلام هراسی در آمریکا شدت گرفته و دولتی که بر سر کار آمده به بیگانه هراسی دامن می زند،‌ مسلمانان آمریکا به طور بیسابقه ای در فرایندهای دمکراتیک مشارکت می کنند تا با این روند اسلام ستیزی مقابله کنند.

یکی از مسلمانان موفق در انتخابات روز سه شنبه،‌ «غزاله هاشمی» بود که به عنوان نخستین زن مسلمان در انتخابات سنای ایالت ویرجینیا پیروز شد و به این مجلس راه یافت.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

  • صفحه پیدا نشد | وااسلاماه

    این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است. کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی...