تبلیغات

تأکید بر برخورد با توهین‌کنندگان به مقدسات اسلامی در مالدیو

Article Image

ارسال شده توسط احمد از خراسان

به گزارش سنی دیلی به نقل از ایکنا؛ شیخ الیاس حسین از مقامات این کشور خواست علیه کسانی که تلاش می‌کنند از اسلام تصویر نادرست و بدی را ارائه دهند اقدام کنند.

الیاس که جمعه شب در مراسمی در تجلیل از پیامبر اسلام(ص) سخن می‌گفت،‌ افزود: هرکس که به دین اسلام توهین می‌کند و عقاید و اصول اسلامی را به چالش می‌کشد، باید در قبال اقدامات خود پاسخگو باشد. بنابراین، می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم تا از رئیس جمهور،  معاون رئیس جمهور و اعضای مجلس تقاضا کنم که در این مورد فکری کنند.

وی در ادامه گفت: اگر برخی از گروه‌ها برای به تصویر کشیدن مسلمانان به عنوان تروریست تلاش کنند، به هدف خود نمی‌رسند و هرگونه تلاش برای تحریف شخصیت پیامبر اکرم(ص) در مالدیو نیز با شکست روبه‌رو می‌شود.

اخیراً سازمان غیردولتی «شبکه دموکراسی مالدیو (MDN)‌ گزارشی را با عنوان «ارزیابی مقدماتی افراط‌گرایی در مالدیو» منتشر کرده که به دلیل وجود مطالب توهین‌آمیز به پیامبر اکرم(ص) و اصول اسلامی در آن، اعتراضات زیادی را برانگیخته است.

فعالیت‌های این سازمان به طور موقت به حالت تعلیق درآمده است، اما علمای دینی و مردم خواستار ممنوعیت کامل فعالیت‌های این سازمان شده‌اند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار