تبلیغات

ضرب‌الاجل اسلام‌گرایان پاکستان به عمران خان برای استعفا

Article Image

ده‌ها هزار تن از حامیان یک حزب اسلام گرای پاکستانی نیز در ادامه تحصنشان در پایتخت این کشور، بار دیگر خواستار استعفای نخست وزیر شدند.

به گزارش سنی دیلی، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مولانا فضل الرحمان، رهبر حزب جمعیت علمای اسلامی پاکستان می‌گوید، عمران خان، نخست وزیر این کشور تا یکشنبه شب باید سمتش را ترک کند و استعفا دهد.

وی همچنین گفته که ممکن است رهبری جریان اعتراضی به سمت منطقه قرمز را که محل استقرار ساختمان‌های دولتی، وزارتخانه‌ها و پارلمان است به دست بگیرد تا نخست وزیر را مجبور کند استعفا دهد؛ عمران خان گفته که به فشارها تن نمی‌دهد.

گروه مردان حامی رهبر حزب جمعیت علمای اسلام از حضور زنان خبرنگار برای پوشش خبری این راهپیمایی و تحصن اعتراضی ممانعت به عمل آورده است.

در همین حال، ارتش پاکستان حمایت خود را از عمران خان و قانون اساسی اعلام کرده است.

سخنگوی ارتش پاکستان در بیانیه‌ای گفت: به قانون اساسی و اجرای قوانین در کشور باورمندیم و از دولت منتخب و نه هر حزب دیگری حمایت می‌کنیم. رهبر حزب جمعیت علمای اسلام باید بداند که ارتش بی‌طرف است و نباید وارد سیاست شود.

این در حالیست که اپوزیسیون می‌گوید، دولت عمران خان “نامشروع” است و دست نشانده ارتش و باید از صحنه سیاست خارج شود اما ارتش مداخله در سیاست پاکستان را رد می‌کند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار