تبلیغات

حمله طالبان به دومین شهر افغانستان

Article Image

یکی از مقام‌های افغانستان اعلام کرد، طالبان امروز (یکشنبه) در حالی به دومین شهر این کشور حمله کرد که به گفته فرستاده آمریکا، این کشور و طالبان در آستانه رسیدن به توافقی برای پایان دادن به این نبرد طولانی مدت در این کشور آسیایی هستند.

به گزارش سنی دیلی، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، سخنگوی پلیس ولایت بغلان گفت، نبرد و درگیری مسلحانه در حومه پلخمری، مرکز این ولایت ادامه دارد. هنوز از تعداد تلفات اطلاعی در دست نیست.

این حمله پس از حمله طالبان به شهر قندوز، یکی از بزرگترین شهرهای افغانستان رخ داد که باعث شد ۱۶ تن کشته و قریب به ۱۰۰ تن دیگر زخمی شوند.

رئیس شورای ولایتی بغلان گفت: ما صدای شلیک گلوله را شنیدیم. مردم بسیار نگران هستند. طالبان در مناطق مسکونی است و با نیروهای امنیتی افغانستان در نبرد است. ما نیاز به نیرو داریم تا قبل از بدتر شدن اوضاع به منطقه بیایند. اگر طالبان وارد شهر شود، مقابله با آنها بسیار دشوار خواهد بود. نیروهای امنیتی در برخی از پست‌های بازرسی بدون مقاومت گریخته‌اند. شهر در ۲۳۰ کیلومتری کابل است.

این حملات نشان دهنده قدرتمندتر شدن موضع طالبان در مذاکرات با زلمای خلیلزاد، فرستاده آمریکا است.

خلیلزاد گفته که امروز برای دیدار با دولت کابل و گفتگو درباره جزئیات توافقی که هنوز نهایی نشده وارد افغنستان می‌شود؛ دور آخر این گفتگوها با طالبان در قطر پایان یافته است.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار