تبلیغات

هشدار عمران خان درباره تقابل پاکستان با هند

Article Image

نخست وزیر پاکستان هشدار داد کشورش با هند احتمالا به سمت یک تقابل نظامی مستقیم نزدیکتر می‌شوند.

به گزارش سنی دیلی، به نقل از پایگاه خبری هیل، این صحبت‌ها از سوی عمران خان، نخست وزیر پاکستان در حالی مطرح شد که تنش‌ها با هند بر سر مناقشه کشمیر شدت گرفته است.

عمران خان روز جمعه در سرمقاله‌ای برای روزنامه نیویورک تایمز از جامعه بین‌الملل خواست تا به مساله کشمیر وارد شوند.

وی نوشت: اگر جهان برای توقف تهاجم هند علیه مردم کشمیر کاری نکند، پیامدهایی برای تمام جهان در صورت درگیر شدن این دو کشور اتمی به وجود می‌آید.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که دو کشور می‌توانند به گفت‌وگویی بپردازند و ادامه داد، دهلی نو در ابتدای امر باید الحاق غیرقانونی کشمیر را متوقف کند. از طریق گفت‌وگو و مذاکره دو طرف می‌توانند به یک راه حل قابل قبول و معتبر برای پایان دادن به چندین دهه رنج مردم کشمیر برسند و به سمت صلحی با ثبات و حقیقی در منطقه سوق بیابند اما گفت‌وگو تنها زمانی آغاز می‌شود که هند الحاق غیرقانونی کشمیر را پایان دهد، سرکوب و منع آمد و شد در منطقه را متوقف و در نهایت نیروهایش را از آنجا خارج کند.

نخست وزیر پاکستان همچنین اوضاع در منطقه را به اوضاع جنگ دوم جهانی تشبیه کرد و خواستار اقدامی جهانی شد و ادامه داد: این مساله مهم است که جامعه بین‌الملل فراتر از منافع اقتصاد و تجاری خود فکر کند. واقعه جنگ دوم جهانی به دلیل اوضاع اتفاق افتاده در مونیخ رخ داد. تهدید مشابهی بار دیگر جهان را در برگرفته اما این بار در سایه نبرد اتمی.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار