تبلیغات

۱۸ میلیون دلار برای آبرسانی به عشایر کشور اختصاص یافت

Article Image

رئیس سازمان امور عشایری کشور گفت: امسال برای نخستین بار از محل صندوق توسعه ملی ۱۸ میلیون دلار اعتبار برای تامین آب و آبرسانی به مناطق عشایری کشور اختصاص یافت

به گزارش سنت نیوز، کرمعلی قندالی روز شنبه در نشست شورای عشایر سیستان و بلوچستان اظهار داشت: خوشبختانه باتمام مشکلات مالی و اعتباری کشور حوزه عشایری توانسته است بدون مشکل مصوبات و پروژه های خوبی را درجامعه عشایری اجراکند.
وی افزود: سهم سیستان و بلوچستان از اعتبار تخصیصی حوزه آب تاکنون ۱۰ میلیارد تومان است که درقالب پروژه های اجرای خط انتقال آب، حفر و تجهیز چاه مالداری، لایروبی قنوات، بهسازی چشمه سارها و غیره در مناطق عشایری استان هزینه می شود.
رئیس سازمان امور عشایری کشور گفت: استفاده از توان اتحادیه و شرکت های تعاونی عشایری به عنوان یک فرصت مناسب برای ارتقای شاخص تولید و درآمد خانوارهای عشایری از اولویت های سالجاری این سازمان است.
وی بیان کرد: اعطای تسهیلات ارزان قیمت از محل اعتبارات مدیریت ستاد بحران و تامین نهاده های دامی شامل کنسانتره، جو، سبوس و ذرت توسط اتحادیه ها و شرکت تعاونی های عشایری باعث بهبود نظام دامداری عشایر می شود.
قندالی گفت: استفاده از اعتبارات ارزش افزوده به عنوان یکی از مواهب و دستاوردهای برنامه ششم توسعه که در اختیار فرمانداران است در ارتقای شاخص های زیرساختی عمرانی و تولیدی مناطق عشایری بسیارموثر است.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز گفت: شاخص های برخورداری جامعه عشایری نسبت به سایر جوامع استان از وضعت مطلوبی برخوردار نبوده و نیاز به پیگیری بیشتر از سوی دستگاههای اجرایی دارد.
احمد علی موهبتی افزود: بکارگیری روش های نوین تولیدی در شرایط فعلی و بهتر شدن وضعیت منابع آبی و مراتع در سالجاری بویژه در بحث دام ازجمله استفاده از دام جایگزین مولد اصلاح شده و روش های تغذیه ای دام با استفاده از کاشت علوفه هیدروپونیک و همچنین استفاده از انرژی های نو شرایط بهتری را برای معیشت خانوارهای عشایری فراهم می آورد.
وی تاکید کرد: استفاده از سایر ظرفیت های مناطق عشایری بویژه تولیدات صنایع دستی و گردشگری ضمن بهبود اقتصاد خانوارها باعث ایجاد امنیت پایدار می شود.

به اشتراک بگذارید :

http://www.sunnatnews.net/?p=15120

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار