تبلیغات

۱۵۰ بیمار خارجی در بیمارستانهای سیستان و بلوچستان پذیرش شدند

Article Image

مسئول گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: ۱۵۰ بیمار خارجی از ابتدای امسال تاکنون در سطح مراکز بهداشتی و درمانی این دانشگاه پذیرش و مداوا شدند

به گزارش سنت نیوز، سید رفیع حسینی  اظهار داشت: سیستان و بلوچستان به سبب موقعیت خاص جغرافیایی و قرار گرفتن در همسایگی چند کشور بویژه ۲ کشور نیازمند به خدمات بهداشتی درمانی، ظرفیت بسیار خوبی برای پذیرش بیماران خارجی دارد.

وی افزود: بیماران پذیرش شده خارجی این مدت در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از کشورهای افغانستان و پاکستان بودند که عمدتاً خدمات چشم پزشکی، زنان و زایمان و غیره دریافت کردند.

مسئول گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: امسال برای نخستین بار ۶۰ بیمار از کشور افغانستان از طریق شرکت‌های تسهیل گر سلامت برای درمان در بیمارستان‌های زاهدان پذیرش شدند.

وی افزود: ویزای این بیماران درمانی است که قبل از ورود به سیستان و بلوچستان پرونده بیماری آنان ارسال می شود و بعد از مشخص شدن نوع بیماری، بیمارستان‌هایی که درمان آنان انجام خواهد شد نیز مشخص شده است.

حسینی بیان کرد: سه بخش گردشگری سلامت، تندرستی و درمانی از جمله ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ارزشمند و بی نظیر سیستان و بلوچستان است که می‌تواند زمینه ساز جذب توریست و رونق و توسعه منطقه شود.
وی تاکید کرد: سیستان و بلوچستان با توجه به موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در همسایگی کشورهای افغانستان، پاکستان، حوزه دریای عمان و وجود ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های لازم از جمله دانشگاه‌های علوم پزشکی، بیمارستان‌های متعدد، مرکز بزرگ چشم پزشکی و از همه مهمتر نیروهای متخصص و فوق تخصص آمادگی جذب توریست در سه بخش گردشگری سلامت را دارد و می‌تواند دروازه ورودی و خروجی مهمی برای این حوزه باشد.
مسئول گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان افزود: چشم پزشکی، انکولوژی و رادیوتراپی، درمان ناباروری، جراحی پلاستیک و ترمیمی، گوش و حلق و بینی، تشخیص قبل از تولد تالاسمی، تحقیق و درمان بیماری‌های عفونی و گرمسیری از مهمترین محورهای توسعه گردشگری سلامت در این دانشگاه است.

به اشتراک بگذارید :

http://www.sunnatnews.net/?p=15077

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار