تبلیغات

تقسیمات در شرق کشور می‌تواند بخشی از موانع را برطرف کند

Article Image

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: درباره تقسیم استان نه طرحی نوشته‌ام و نه رایزنی داشته‌ام اما معتقدم تقسیمات در شرق کشور بخشی از موانع را مرتفع می‌‎کند.

به گزارش سنت نیوز، احمدعلی موهبتی بعد از ظهر امروز در همایش فرمانداران و بخشداران استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت:  اقداماتی که در ماه‌های اخیر از سوی فرمانداران و بخشداران استان صورت گرفته قابل تقدیر است.  در حوزه اقتصادی، سیاسی، امنیتی و فرهنگ‌سازی در خصوص پاکسازی شهرها اقدامات خوبی از سوی فرمانداران صورت گرفته است.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه فرهنگ شهر ما، خانه ما و اثرگذاری آن در تمامی شهرها و روستاها باید نهادینه شود، افزود: رویکرد آحاد مردم و صاحبان فکر و اندیشه در حوزه اقتصاد در استان باید فعالانه‌تر باشد چرا که جدی گرفتن این حوزه باعث کاهش مشاغل کاذب  و اثرات ناهنجار آن در جامعه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد پنجره واحد یا مرکز جذب سرمایه‌گذاری در فرمانداری‌ها و بررسی مشکلات بخش سرمایه‌گذاری در هر شهرستان از معیارهای ارزشیابی برای فرمانداران خواهد بود. سرگردانی سرمایه‌گذاران در دستگاه اجرایی و عدم جوابگویی و اتلاف زمان برای اخذ استعلام‌های مختلف به هیچ وجه قابل پذیرش نیست. با اعتبارات دولتی به تنهایی نمی‌توان تحول ایجاد کرد.

موهبتی گفت: در سفر آقای نوبخت ساخت ۱۲ هزار واحد مسکونی در بازه یک ساله برای استان مصوب شد که باید برش شهرستانی و تعداد واحد هایی که در هر شهرستان ساخته می‌شود مشخص شود.  توجه به حاشیه‌نشینی در شمال زاهدان و شرق چابهار با نگاهی ویژه در سفر آقای نوبخت مصوب شد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: در حوزه بنیاد مسکن دو استان معین شهر چابهار و ۳ استان کشور، معین شهر زاهدان شدند و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای امور زیربنایی در حاشیه این شهرها مصوب شد که بسیار اثربخش خواهد بود.

وی بیان کرد: دولت در پروژه‌های کلان از جمله راه‌آهن و راه‌های استان از جمله بازگشایی نوک آباد به بزمان و دیگر راه‌های استان توجه ویژه دارد. طرح‌های انتقال گاز در استان از جمله گازرسانی به چابهار و منطقه سیستان، خاش و میرجاوه که متوقف شده بود به حرکت درآمده است.

موهبتی گفت:  در طرح گازرسانی برای شهرستان‌های خاش و منطقه سیستان هر کدام یک استان معین و برای شهرستان زاهدان نیز دو تا سه استان معین تعریف شده تا این طرح سریع‌تر انجام شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد:  نگاه ریاست جمهوری به استان نگاهی ویژه است و همه وزرا نیز موظف شدند به استان نگاه و توجه ویژه داشته باشند. در چند روز آینده وضعیت آبرسانی به ۲۱۰ روستای پایین دست سد پیشین تعیین تکلیف می‌شود. اتمام مجتمع های آبرسانی در همه شهرستان‌های استان در دستور کار قرار گرفته و تامین اعتبار شده است.

وی اظهار داشت:  اولین محموله دام از پاکستان برای اولین بار با کشتی وارد منطقه چابهار می‌شود و دو محموله دیگر هم تا پایان سال وارد خواهد شد که این موضوع موجب رونق کشتارگاه‌های استان و رونق اشتغال خواهد شد.

موهبتی تصریح کرد: در رابطه با تقسیم استان نه طرحی نوشته‌ام و نه در این خصوص رایزنی داشته‌ام اما معتقدم تقسیمات در شرق کشور می‌تواند بخشی از موانع را  مرتفع کند.  با اظهار نظرات موافق و مخالف تا زمانی که قانون و شرع زیر سوال نرفته مشکلی نداریم اما با عاملان ایجاد ناامنی و کسانی که امنیت مردم و کشور را به خطر بیندازند به شدت برخورد می‌کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه فرمانداران باید بخشداران را بر مبنای توانمندی انتخاب کنند نه بر مبنای توصیه و سفارش دیگران، گفت: جایگاه احزاب باید نهادینه شود و مورد توجه قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :

http://www.sunnatnews.net/?p=15683

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار