تبلیغات

۵۰ هزار راس گوسفند برای تنظیم بازار گوشت از بندر چابهار وارد کشور می‌شود

Article Image

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان گفت: ۵۰ هزار راس گوسفند از کشور رومانی و از طریق بندر شهید بهشتی چابهار برای تأمین نیاز کشور وارد چرخه تنظیم بازار می‌شود.

به گزارش سنت نیوز، محمد محبی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۳ میلیون و ۹۷۰ هزار و ۲۷۸ لیتر سوخت قاچاق توسط نیروهای انتظامی و مرزبانی در مرزهای استان کشف شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۲ درصد افزایش داشته است.
دبیر کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان ادامه داد: با بررسی های انجام شده نیاز روزانه سیستان و بلوچستان به نفت حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ لیتر برآورد شده اما این در حالی است که روزانه حدود هفت و نیم تا ۸ میلیون لیتر سوخت از مرزهای سیستان و بلوچستان قاچاق می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ۸۵درصد فراورده های سوختی که از مرزهای سیستان و بلوچستان قاچاق می‌شود مربوط به این استان نیست گفت: با بالا رفتن میزان قاچاق در ماه های اخیر وزارت نفت سامانه کنترل انبار بارنامه نفت را در ۴ گلوگاه ورودی استان شامل کوله سنگی، مسجد ابوالفضل، بیردف و نصرت آباد مستقر کرده تا با استفاده از این سامانه اصالت بارنامه های نفتکش قابل تشخیص باشند.
وی عنوان کرد: تاکنون برای مقابله با قاچاق سوخت بیش از ۳۵ مرکز دپوی سوخت در زاهدان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شده اند چرا که نتیجه فعالیت قاچاق سوخت در مراکز دپو در زاهدان سبب طولانی شدن صف های بنزین در سطح شهر شده بود.
در حال حاضر ۸۵ هزار خانوار مرزنشین در سیستان و بلوچستان ثبت سامانه مرزنشینان هستند که به گفته محبی برای جلوگیری از تخلفات تعاونی های مرزنشین در زمینه قاچاق سوخت، سوخت این مرزنشینان از طریق مزایده به فروش میرسد و عواید حاصل از آن در کمترین زمان به حساب آنها واریز می‌شود.
وی با بیان اینکه برخی از افراد که دارای ماشین های سنگین هستند برای استفاده از سهمیه سوخت با استفاده نکردن از خودرو تنها از طریق کارت سوخت آن اقدام به درآمدزایی می‌کنند گفت: در حال حاضر ۸۰ درصد ماشین های سنگین در سیستان و بلوچستان او هستند که اگر این خودرو ها به چرخه واقعی وارد شوند قطعاً توسعه و اشتغال منطقه دچار تحول خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :

http://www.sunnatnews.net/?p=15679

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار