تبلیغات

گزارش برگزاری همایش دانش آموختگی طلاب مدینه العلوم خاش

Article Image
به اشتراک بزارید!

بخش اول

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الخلیل آنلاین ،بخش نخست همایش دانش آموختگی طلاب حوزه مدینه العلوم و ختم کتاب صحیح بخاری در مسجد جامع الخلیل خاش با حضور علما و مسئولان و اقشار مختلف برگزار شد.

✅گزیده ای از سخنان مولانا عبدالخالق مرادزهی

????باران رحمت الهی نازل شد اما لازم است که شکر این رحمت بجا آورده شود.

????کسی که‌نماز صبح ‌را با جماعت نخواند منافق است.

????متاسفانه شب بیداری‌ها زیاد شده که در نتیجه نماز صبح قضا میشود.

????برگزاری چنین جلساتی باعث‌‌بیداری و توبه میشود

#همایش_۹۷

گزیده ای از سخنان مولانا عبدالواحد ریگی حفظه الله.

????قرآن آمده تا شما را عزت بدهد.

???? پیامبر و قرآن همه آمده اند تا شما را به بزرگی و فرمانروایی بر روی زمین برسانند.

❓آیا گرفتن وام ازدواج جایز است خیر؟

✅وام ازدواج حتی با بهره ۱℅  حرام و ناجایز است

و جنگ با خدا و رسول تلقی میشود.

گرفتن وام های ربا از بانک های کشور ناجایز و حرام بوده که لازم است مردم این موضوع را حتی در شرایط تنگی و دشواری و مشکلات شدید اقتصای رعایت کنند و مسئولان بانک ها نیز وام های حلال به مردم بدهند.

وی اهمیت پیروی و اتباع از قرآن کریم و سنت های پاک نبوی ص را مورد تاکید قرار داد.

سرهنگ پاسدار حسن فضلی فرمانده سپاه شهرستان خاش

✅سرهنگ پاسدار حسن فضلی فرمانده سپاه شهرستان خاش با گرامی داشت ایام ماه رجب و تبریک به مناسبت ولادت امام باقر گفت: قرآن کریم چراغ راه برای رسیدن به کامیابی و سعادت در دنیا آخرت بوده و خوشحال هستیم در نظام جمهوری اسلامی مقام علم و علما مورد تجلیل قرار می گیرد و به قرآن و تعالیم متعالی دین اهمیت داده می شود.

سرهنگ فضلی ادامه داد: برپائی و اقامه نماز جمعه در ۵۵ نقطه شهرستان خاش از افتخارات نظام اسلامی به شمار می رود.

وی بیان کرد: حفظ وحدت و اخوت و تقویت همبستگی ملی از برکات و دستاوردهای ارزشمند نظام اسلامی ایران است و در گام دوم انقلاب نیز این مهم برجسته تر خواهد شد.

سرهنگ فضلی ادامه داد: دشمنان اسلام و کشور برای ضربه زدن به کشور تلاش می کنند و در چهار دهه اخیر اهداف شوم خود را دنبال کرده اند، اما با تدابیر هوشمندانه امام و رهبری و بصیرت مردم ایران در رسیدن به اهداف ننگین شان ناکام مانده اند.

فرمانده سپاه خاش اظهار داشت: رافت و عطوفت نظام همواره بر سر مجرمان و فریب خوران بوده و آزاد کردن یکی از بانوان فریب خورده در جریان حادثه تروریستی اخیر منطقه از همین امر حکایت دارد و نظام به جای مجازات این فرد به او اجازه داده در کنار خانواده اش و در سایه الطاف نظام زندگی کند و به تربیت فرزندانش بپردازد.

مولوی عبدالقدوس رودینی از علمای گلستان

مولوی عبدالقدوس رودینی از علمای گلستان در سخنانی بر ضرورت استفاده درست از امکانات روز دنیا و کمک به ترویج دین و ظرفیت های شریعت پاک محمدی و دور کردن انسانها از منکرات تاکید نمود.

مولوی الیاس قاضی امام جمعه محترم آباد فنوج

مولوی الیاس قاضی امام جمعه محترم آباد فنوج هم با قدردانی از تلاش های علما و افراد خدمتگذار قدردانی کرد.

مولانا عبدالغفار نقشبندی امام جمعه موقت راسک

مولوی عبدالغفار نقشبندی امام جمعه موقت راسک سرباز هم با اشاره به اینکه دشمنان اسلام و مارکسیست ها و فمینیست ها و کمونیست ها و غیره با اهداف نابود کردن اسلام تلاش می کنند گفت: از علما انتظار داریم علاوه بر کمک به ترویج دین از حقوق مردم مظلوم بلوچستان که در مرزها و غیره مورد ظلم قرار می گیرند، دفاع کنند و جوانان هم با غیرت و شجاعت از دین و ناموس خود در منطقه شان پاسداری نمایند.

شماری دیگر از علمای خاش و استان در سخنانی بر اهمیت مقابله با آسیب های استفاده از اینترنت و فضای مجازی و رسانه ها و ضرورت دشمن شناسی و خنثی کردن توطئه های دشمنان و احترام گذاشتن به علما و کمک به ترویج دین در جامعه تاکید کردند.

بخش دوم

بخش دوم همایش دانش آموختگی طلاب جامعه الاسلامیه مدینه العلوم خاش با حضور علما و اقشار مختلف مردم با سخنرانی علما و تشریف آوردن حضرت شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید و علمای شاخص از استان و هرمزگان و گلستان و خراسان و غیره آغاز شد.

مولوی محمدرضا هاشمزهی امام جمعه شهر نوک آباد، مولوی دوست محمد از علمای نصرآباد سرباز، مولوی نظرمحمد از علمای سراوان و مولوی عبدالحکیم از علمای کنارک در سخنانی با اشاره به اینکه همایش های دانش آموختگی طلاب در راستای خیر رسانی و تجلیل از مقام علم و علما بوده و باید دارای معنویت باشند، اهمیت استفاده از نعمت ایمان امنیت و سلامتی و کسب و کار حلال و غیره را متذکر شدند.

مولانا عبیدالله افروخته

شیخ الحدیث مولانا عبیدالله افروخته استاد حدیث حوزه علمیه منبع العلوم کوه ون سرباز در سخنانی بیان کرد: علما امانت دار دین بوده و در علم حدیث، فقه و احسان باید اهتمام کنند و زمانی این دو عمل در علما تقویت شود، می توانند این امانت انبیاء را به درستی امانت داری نمایند و وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهند.

وی افزود: علما به عنوان مغز برای سر و مصلحان امت باید در ظاهر و باطن دین الگو باشند.

مولانا عبیدالله تاکید کردند: علما برای اصلاح امت باید از اصلاح خود و فرزندان شان شروع کنند تا تاثیرپذیری از آنها برای اصلاح افراد جامعه بیش از پیش باشد.

دکتر ابراهیم اسماعیلی استاد حوزه و دانشگاه

دکتر ابراهیم اسماعیلی استاد حوزه و دانشگاه از اندیشمندان استان هرمزگان و چهره های شاخص و نخبگان علمی جامعه اهل سنت در سخنانی بر اهمیت تواضع و فروتنی و دور شدن از عمل ناپسند تکبر و غرور تاکید کرد و افزود: جوانان و علما و مسئولان و اقشار مختلف جامعه باید خشوع و خضوع را پیشه کنند و از تکبر و حس برتر دیدن خود از دیگران اجتناب نمایند تا مورد رضایت پروردگار واقع گردند و به بهشت برسند.

وی سلام دادن را عملی ارزشمند دانست که کبر را از انسان مومن دور می سازد.

دکتر اسماعیلی افزود: مال و ثروت دنیا و نسب و جمال و جوانی و پست و مقام از عوامل غرور و تکبر بوده که انسان را به تباهی می کشانند لذا ثروتمندان از مال خود برای فقرا و مساکین و ایتام و ساخت مساجد و امور خیر هزینه کنند.

مولوی عبدالستار حسین زهی امام جمعه مسجد جامع حنفاء خاش

مولوی عبدالستار حسین زهی امام جمعه مسجد جامع حنفاء خاش در سخنانی با برشمردن آفت های اینترنت و استفاده از آن و توسعه شبکه های اجتماعی گفت: دشمنان اسلام برای ضربه زدن به تهاجمات فرهنگی روی آورده اند که استفاده نادرست از فضای مجازی و اینترنت انحرافات اجتماعی را به همراه دارد و این آسیب و تهدید جامعه اسلامی و جوانان و دانشگاهیان و بانوان ما را مورد هدف قرار داده که افزایش آمار طلاق و بداخلاقی های اجتماعی نمونه این آفت ها هستند.

مولانا محمدطیب ملازهی امام جمعه ایرانشهر

مولانا محمدطیب ملازهی مدیر حوزه علمیه شمس العلوم و امام جمعه مسجد نور ایرانشهر هم بیان کرد:  شناخت داشتن از خداوند و دوستی و الفت گرفتن با پروردگار متعال نشانه ای از ایمان است که نشانه های محبت خداوند با انسان مومن و بندگانش؛ نصرت الهی از دشواری های دنیا، دینداری، نصیب شدن آگاهی و علم دین، نرم خوئی و مهربانی، آسان کردن طاعت و بندگی و ادای فرائض و دستورات دینی، سختی معصیت و نجات از گناهان و خاتمه نیک همراه با عمل صالح هستند لذا این نشست و همایش بزرگ و همنشینی با علما و صالحان نمونه ای شاخص از محبت پروردگار با ما است.

مولانا عبدالصمد از علمای حوزه سیستان

مولانا عبدالصمد از علمای حوزه سیستان هم در سخنانی با تلاوت سوره مبارکه کوثر اظهار کرد: فهم قرآن بزرگترین نعمت برای جامعه بشری است.

وی افزود: اکثر قول مفسران و علما حول کوثر؛ خیر کثیر و برکات قرآن کریم می باشد و طبق تاکیدات قرآن و آیات سوره کوثر تمام عبادات برای پروردگار مورد اشاره است.

شیخ الحدیث مولانا محمد دهقان استاد برجسته عین العلوم گشت

شیخ الحدیث مولانا محمد دهقان استاد برجسته عین العلوم گشت هم بیان کرد: دنیا محل پریشانی و گرفتاری بوده که بسیاری از مردم در فقر و بیماری و مشقت های دیگر هستند.

وی افزود: راه نجات انسان از گرفتاری ها کسب رضایت پروردگار متعال است و هرگاه بنده پروردگار خود را راضی کند، به او سلامتی و رزق و روزی و کامیابی می دهد و همه راحتی ها و اطمینان قلبی با ایمان به خدا و انجام عمل صالح و اطاعت و تعالیم قرآن کریم است.

بخش پایانی

✳️ ۶۰ نفر از طلاب مدینه العلوم خاش دانش آموخته، حافظ و فاضله شدند

جشن دانش آموختگی ۶۰ نفر از طلاب و حافظان و خواهران فاضله حوزه علمیه مدینه العلوم اهل سنت خاش در مسجد جامع الخلیل اهل سنت این شهرستان با حضور علما و مسئولان و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان

مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان در این مراسم گفت: قرآن کریم و ایمان به الله متعال بالاترین نعمت بوده که خداوند به امت اسلامی و جامعه بشری عنایت کرده است.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم مکی زاهدان و رئیس شورای هماهنگی مدارس علوم دینی سیستان و بلوچستان بیان کرد: جای بسی شکر و سپاسگزاری است که پروردگار متعال به ما نعمت اسلام و ایمان را داده اند و در زیر پرچم توحید می توانیم بندگی الله را به جا بیاوریم.

وی بر اهمیت دور شدن از خطاها و گناهان و معاصی و اتباع کامل از قرآن کریم و سنت های پیامبر اسلام تاکید کرد و افزود: اسلام دین محبت و عطوفت و مهربانی بوده و حفظ اتحاد و اخوت و برادری در جامعه اسلامی و دور شدن از اختلافات و گناهان و خطاها و پرهیز از قتل و کشتار افراد بیگناه و دور شدن از منکرات و فحشا و اعمال ناپسند و سرقت و دزدی و دوری کردن از شراب و حرام خواری معاملات ناجایز از دستورات مهم دین و شریعت پاک نبوی است که همگان را توصیه می کنیم خیرخواه هم دیگر باشند و به هم نفع برسانند.

مولانا عبدالحمید ادامه داد: در جمهوری اسلامی فرصت های ارزشمند برای تقویت همبستگی ملی و خدمت به مردم و رفع محرومیت ها فراهم است لذا دولت و ملت برای حل مشکلات تلاش کنند.

ایشان بر اهمیت اقامه نماز و کمک به احیای دین و اصلاح افراد جامعه، حفظ حجاب بانوان و نیز دور شدن مردم از اختلافات قومی و دور شدن از کشتار افراد بیگناه و کسب درآمد های حلال و شکر گذاری نعمت های پروردگار و مشارکت برای حل مشکلات نیازمندان تاکید کردند.

در این همایش علاوه بر سخنرانی علما و اندیشمندان اسلامی و دعا و دستاربندی طلاب فارغ التحصیل و اعطای جوائز به حافظان و خواهران فاضله، سرودهایی زیبایی اجرا و دو طلبه جوان هم سخنرانی هایی به زبان های انگلیسی و عربی ارائه داشتند.

 الخلیل آنلاین :

www.alkhalilonline.com

کانال تلگرام الخلیل آنلاین :

http://t.me/alkhalillonline

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار