تبلیغات

ماموستا قادری : در آیین اسلام مبارزه با بی‌سوادی برابر با مبارزه با کفر و الحاد است

Article Image

ارسال شده توسط جلال از پاوه

امام جمعه پاوه در حاشیه کلاس هفتگی مسجد قباء، ضمن تبریک هفتۀ نهضت سوادآموزی به تلاشگران این عرصه، با اشاره به آیۀ ۱۲۲ سورۀ توبه که جهاد را دو بخش کرده است، گفتند: خداوند تبارک‌وتعالی حسب تفسیر مفسرین جهاد را به دو بخش، جهاد با کفر وبی عدالتی و جهاد با جهل و بی‌سوادی تقسیم کرده است؛ یعنی در آیین اسلام مبارزه با بی‌سوادی برابر با مبارزه با کفر و الحاد است و دعوت مردم به علم و دانش همانند دعوت آن‌ها به توحید است.

به گزارش سنی دیلی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ سه شنبه شب ( ۴ دی ۹۷ ) چهارصد و یکمین کلاس تفسیر و اخلاق سه‌شنبه‌شب‌های حاج ماموستا ملا قادر قادری در مسجد قبا با حضور حداکثری اقشار مختلف علاقمندان به ویژه روحانیون و ائمۀجمعۀ شهرها و روستاهای شهرستان پاوه و مهمانانی از کشور فرانسه و کرمانشاه و تهران باشکوهی وصف‌ناشدنی برگزار شد.

امام‌جمعه پاوه در حاشیۀ کلاس امشب، به سالروز ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) اشاره کردند و گفتند: امروز مصادف با تولد حضرت عیسی(ع) است؛ به ما مسلمانان امر شده که به همۀ پیامبران الهی ایمان داشته باشیم؛ زیرا همۀ رسولان الهی دارای شخصیتی آسمانی و الهی هستند.

ایشان ضمن تبریک تولد حضرت عیسی (ع) افزودند: روز تولد این پیامبر الهی و پیشاپیش آغاز سال جدید میلادی را که تا چند روز دیگر شروع می‌شود، به‌تمامی توحیدیان دنیا و بخصوص مسیحیانی که مسیر عیسی (ع) را تعطیل نکرده‌اند، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

ماموستا قادری در ادامه اضافه کردند: تولد، نبوّت و تکلم حضرت عیسی(ع) و صحبت وی در فاصلۀ چند لحظه بعد از ولادت و دعوت مردم به توحید و خداپرستی و دفاع از پاک‌دامنی مادرش و نهایت وی، همه و همه مهم، عجیب و رمز و آیات الهی‌اند

ایشان در بخش دوم سخنان خود خطاب به مهمانانی که از خارج شهرستان در کلاس امشب حضور داشتند، مردم اورامانات را مردمی شریف توصیف کردند و گفتند: اهل سنت اورامانات مردمی شریف، شخیص و دارای شخصیت هستند و مقام معظم رهبری در پاوه دو خصلت تدین و روشنفکری را از خصوصیات بارز آنان برشمردند.

ایشان افزودند: ما امنیت مملکت را امنیت خود و عزت ایران را عزت خود میدانیم.

امام جمعه پاوه در ادامه ضمن تبریک هفتۀ نهضت سوادآموزی به تلاشگران این عرصه، با اشاره به آیۀ ۱۲۲ سورۀ توبه که جهاد را دو بخش کرده است، گفتند: خداوند تبارک‌وتعالی حسب تفسیر مفسرین جهاد را به دو بخش، جهاد با کفر وبی عدالتی و جهاد با جهل و بی‌سوادی تقسیم کرده است؛ یعنی در آیین اسلام مبارزه با بی‌سوادی برابر با مبارزه با کفر و الحاد است و دعوت مردم به علم و دانش همانند دعوت آن‌ها به توحید است.

حاج ماموستا قادری در پایان سخنان خود ارتحال آیت‌الله شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را به مقام رهبری و خانوادۀ آن مرحوم تسلیت گفتند و خاطرنشان کردند:  حضرت آیت الله شاهرودی مدت ۱۰ سال رئیس قوه قضائیه بوده و بنده هم بعنوان یک قاضی در زیر مجموعه ایشان کار کرده‌ام.

ایشان ضمن قرائت فاتحه برای آن مرحوم افزودند: از طرف خودم و مردم شریف پاوه درگذشت ایشان را تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند بزرگ می‌خواهم آن مرحوم را به رحمت خود شاد گرداند.

در خاتمه آقای رندی یکی از مهمانان فرانسوی، در سخنانی کوتاه از مردم خونگرم منطقه تشکر و از مهمان‌نوازی آن‌ها قدردانی کرد.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار