تبلیغات

یک خونه اپارتمانی در تهران دارم که خودم در ان زندگی میکنم و خونه کوچک ویلایی 46 متری دیگه که چند ساله می خوام حتی زیر قیمت بفروشم؛ آیا به آن زکات تعلق میگیرد؟

Article Image

شماره: 

0

ادامه سؤال: 

سلام اینجانب یک خونه اپارتمانی در تهران دارم که خودم در ان زندگی میکنم و خونه کوچک ویلایی 46 متری دیگه که چند ساله می خوام حتی زیر قیمت بفروشم اما تا حالا به فروش نرسیده ناچارا ان را با 12 رهن و ماهی 550 اجاره داده ام ( بابت خانه ای که در ان زندگی می کنم 40 میلیون وام 4 درصد گرفته ام و ماهی حدودا 2/5 دریافتی دارم )ایا باید زکات بدهم و اگر زکات تعلق میگیره چقدر میشود در ضمن پس اندازی از محل اجاره فوق ندارم با تشکر

درباره‌ی زکات خانه‌ی خود که افزون بر نیازتان است و قصد فروش آن را دارید، دیدگاه علما متفاوت است. اما رایج‌ترین دیدگاه این است که هرگاه آن را فروختید، دو و نیم درصد از بهای آن را زکات دهید. اگر شغل فرد، ساخت‌وساز باشد و خانه بسازد و بفروشد، خانه‌هایی را که ساخته و برای خود او هستند و قصد فروش آنها را دارد، هر ساله آنها را با قیمت روز محاسبه می‌کند و دو و نیم درصد از آن را زکات می‌دهد مانند کسی که تجارت می‌کند و باید هر سال کالاهای تجاری خود را با قیمت روز محاسبه کند و دو و نیم درصد از آن را زکات بپردازد.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار