تبلیغات

هیأت اجرایی جماعت دعوت و اصلاح سنندج با استاد ابوبکر حسن‌زاده دیدار کرد

Article Image
هیأت اجرایی جماعت دعوت و اصلاح سنندج با استاد ابوبکر حسن‌زاده دیدار کرد

هیٲت اجرایی جماعت دعوت و اصلاح در راستای تقدیر از چهره‌های تأثیرگذار علمی و فرهنگی کردستان، روز یکشنبه ۱۱آذرماه با استاد ابوبکر حسن‌زاده، نویسنده و مترجم آثار دینی در سنندج دیدار و گفت‌و‌گو نمود. 

به گزارش خبرنگار اصلاحوب از سنندج، در این دیدار، استاد رئوف اصلاح‌جو به نمایندگی از جماعت، از مجاهدت‌های علمی و سال‌ها تلاش استاد حسن‌زاده در جهت نشر فرهنگ اسلامی در کردستان و در میان اهل سنت ایران، تقدیر و تشکر نمود.

استاد حسن‌زاده نیز ضمن خیر مقدم و ابراز خرسندی از این دیدار اظهار داشت: «از دیدار با چهره‌های دینی امثال شما خوشحالم و حقیقتاً در قیاس با تکالیفی که بر دوش خود احساس می‌کنم، خود را شایان تجلیل و قدردانی نمی‌بینم.»

وی درباب عدم دخالت عالمان دینی در سیاست ابراز عقیده کرد و افزود: «شایسته نیست عالمان دینی[کُرد] در سیاست دخالت کنند. در تاریخ معاصر کردستان ایران، هرگاه عالمانی که ازقضا از سرآمدان معارف دینی در عصر خویش به‌شمار می‌آمده‌اند به سیاست ورود کردند، پیامدهای ناخوشایند شخصیّتی برای آنان در پی داشته است.»

در این دیدار، به پاس سال‌ها تلاش علمی و فرهنگی استاد حسن‌زاده، ازسوی هیٲت اجرایی جماعت در سنندج، لوح تقدیری به ایشان اهداء شد.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

  • چشم ها را باید شست…..

    .چشم ها را باید شست … جور دیگر باید دید… معمولا بیشتر اوقات یک یا چند نفر در اطرافمان وجود دارند که همیشه هوایمان را دارند و نمیگذارند آب در...

  • پیامبر اسلام، عدالت و خشونت

    سرّ اینکه این مبحث را انتخاب کرده‌ام، حوادثی است که در سالیان اخیر در پیرامون...