تبلیغات

پادشاه اردن: فلسطین از مسائل اصلی خاورمیانه و صلح جامع و دائمی، گزینه استراتژیک جهان عرب است

Article Image

پادشاه اردن مساله فلسطین را کلید برقراری صلح و ثبات در خاورمیانه دانست و گفت، باید همه مسائل و در راس آن مساله قدس اشغالی، حق بازگشت آوارگان و دادن غرامت حل شود.

به گزارش سنی دیلی به نقل از ایسنا، عبدالله دوم، پادشاه اردن در پیامی به رئیس کمیته اجرایی حقوق غیرقابل تصرف مردم فلسطین به مناسبت روز همبستگی با فلسطینیان نوشت، بررسی مسائل برای پایان دادن به درگیری فلسطین و اسرائیل باید از طریق مذاکرات جدی و در چارچوب حل و فصل جامع براساس قطعنامه‌های بین‌المللی مربوطه باشد.

وی نوشت، در سایه تحولات مهم در سطح بین‌المللی و منطقه‌ای، مساله فلسطین همواره از مسائل اصلی خاورمیانه است و همچنان صلح جامع و دائمی، گزینه استراتژیک کشورهای عربی است که طرح صلح عربی در آن متبلور است و همه کشورهای عربی آن را پذیرفته و سازمان همکاری اسلامی از آن حمایت کرده است.

پادشاه اردن تاکید کرد، همه فعالیت‌های شهرک‌سازی‌های اسرائیلی از جمله مصادره اراضی فلسطین و تخریب دارایی‌های فلسطینیان غیرقانونی است و همه این اقدامات رژیم صهیونیستی مردود و محکوم است، همچنین شهرک‌سازی‌های اسرائیل مانع واقعی در برابر تحقق راه‌کار تشکیل دو کشور است.

وی افزود، هیچ جایگزینی برای راه‌کار تشکیل دو کشور و ایجاد کشور مستقل فلسطین با حاکمیت ارضی در مرزهای چهارم ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی وجود ندارد.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

  • چشم ها را باید شست…..

    .چشم ها را باید شست … جور دیگر باید دید… معمولا بیشتر اوقات یک یا چند نفر در اطرافمان وجود دارند که همیشه هوایمان را دارند و نمیگذارند آب در...

  • پیامبر اسلام، عدالت و خشونت

    سرّ اینکه این مبحث را انتخاب کرده‌ام، حوادثی است که در سالیان اخیر در پیرامون...