تبلیغات

انتخابات پارلمانی بحرین در بیشتر حوزه‌ها به دور دوم کشیده شد

Article Image

مقامات بحرین اعلام کردند که انتخابات پارلمانی در این کشور جز در ۹ حوزه در بقیه مناطق به دور دوم کشیده شده است.

به گزارش سنی دیلی، به نقل از خبرگزاری آناتولی، براساس نتایج نهایی کمیته عالی انتخابات بحرین تنها نتایج ۹ حوزه انتخاباتی در چهار استان در انتخابات پارلمانی نهایی شده است و سرنوشت ۳۱ کرسی از ۴۰ کرسی پارلمان که البته اختیارات چندانی هم به آنها داده نشده، در دور دوم انتخابات مشخص خواهد شد.

انتخابات شهرداری‌ها نیز شاهد نهایی شدن نتایج پنج حوزه انتخاباتی در سه استان است و بقیه حوزه‌ها مجددا رای‌گیری خواهد شد. بعد از بسته شدن مراکز رای‌گیری در بحرین خالد آل خلیفه وزیر دادگستری این کشور و رییس کمیته انتخابات مدعی شده بود که میزان مشارکت ۶۷ درصد بوده است.

این در حالی است که جمعیت الوفاق بحرین که بزرگترین گروه شیعه در این کشور است و انتخابات را تحریم کرده بود اعلام کرد که میزان مشارکت بین ۲۸ تا ۳۰ درصد بود.

براساس بیانیه‌های رسمی دولت بحرین روند انتخابات تحت نظارت کامل قضایی در ۵۴ مرکز و ۴۰ حوزه انتخاباتی برگزار شد. ۳۶۵ هزار بحرینی واجد شرایط رای‌ دادن در انتخابات پارلمانی و ۲۸۶ هزار تن نیز حق رای دادن در انتخابات شوراهای شهری را داشتند.

دور دوم انتخابات بحرین اوایل دسامبر برگزار خواهد شد. روند رای‌گیری در انتخابات پارلمانی و شهرداری‌ها سه‌شنبه گذشته در خارج بحرین انجام شد. در دور اول انتخابات ۲۹۳ نامزد برای دستیابی به ۴۰ کرسی در پارلمان با هم رقابت کردند. در انتخابات شوراهای شهری نیز ۱۳۷ نامزد برای دستیابی به ۳۰ کرسی با هم رقابت داشتند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

  • چشم ها را باید شست…..

    .چشم ها را باید شست … جور دیگر باید دید… معمولا بیشتر اوقات یک یا چند نفر در اطرافمان وجود دارند که همیشه هوایمان را دارند و نمیگذارند آب در...

  • پیامبر اسلام، عدالت و خشونت

    سرّ اینکه این مبحث را انتخاب کرده‌ام، حوادثی است که در سالیان اخیر در پیرامون...