تبلیغات

نمایشگاه سراسری صنایع دستی در زاهدان گشایش یافت

Article Image


به گزارش سنت نیوز، علیرضا جلالزایی اظهار داشت: نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی استان سیستان و بلوچستان از امروز با حضور صنعتگرانی از ۲۷ استان کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی زاهدان گشایش یافته است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: در این دوره از نمایشگاه برای اولین بار بخشی از فضا به شهرها و روستاهای ملی و جهانی کشور اختصاص داده شده است.
وی ادامه داد: امسال در این نمایشگاه شاهد حضور چادرهای عشایری از برخی استان‌های کشور هستیم که در این چادرها به عرضه سوغات و غذاهای محلی اقدام شده و از استان سیستان و بلوچستان نیز سیاه چادر در نمایشگاه برپا شده است.
جلالزایی گفت: ۱۵۰ غرفه صنایع دستی در این نمایشگاه ایجاد شده که ۷۰ غرفه به صنعتگران سیستان و بلوچستان و ۷۰ غرفه مربوط به استان های دیگر کشور اختصاص داده شده و ۱۰ غرفه نیز مربوط به شهرها و روستاهای ملی و جهانی است.
مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال مردم از حضور گروه‌های موسیقی محلی در جشنواره‌های مختلف، امسال برای اولین بار در نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان شاهد حضور گروه‌های موسیقی سنتی خواهیم بود.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

  • چشم ها را باید شست…..

    .چشم ها را باید شست … جور دیگر باید دید… معمولا بیشتر اوقات یک یا چند نفر در اطرافمان وجود دارند که همیشه هوایمان را دارند و نمیگذارند آب در...

  • پیامبر اسلام، عدالت و خشونت

    سرّ اینکه این مبحث را انتخاب کرده‌ام، حوادثی است که در سالیان اخیر در پیرامون...