تبلیغات

جشن میلاد پیامبر اسلام (ص) بدعت نیست

Article Image

پیامبر

به اطلاع کاربران فضای مجازی می رسانیم، با توجه به سوالات شما عزیزان در خصوص بدعت بودن یا نبودن جشن میلاد پیامبر اسلام صلی الله علیه وسلم، به صحبت های حاج ماموستا ملا قادر قادری در نماز جمعه اهل سنت پاوه در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۹۷ رجوع می کنیم.

ماموستا قادری: اینکه پیامبر اسلام (ص) سالگرد ولادت خود را جشن نگرفته و اصحاب آن حضرت و تابعین بزرگوار نیز میلاد پیامبر اسلام (ص) را جشن نگرفته‌اند مورد قبول ماست؛ اما آیا جمع‌کردن مسلمانان و بحث کردن برای آن‌ها و صلوات فرستادن به رسول خدا اشکالی دارد؟ مسلماً خیر.

در ادامه گفتند: خداوند متعال در آیۀ ۷۲ سورۀ حجر «لَعَمْرُکَ إِنَّهُمْ لَفِی سَکْرَتِهِمْ یَعْمَهُونَ» به حیات پیامبر اسلام قسم یاد می‌کند. قطعاً حیات آن بزرگوار مهم است. آیا اگر ما جلساتی نداشته باشیم و حیات این بزرگوار را توضیح ندهیم چگونه مردم او را بشناسند؟ما در زمان پیامبر اسلام و بعد از وفات ایشان همراه با تعلیم قرآن، سیره و حیات پیامبر اسلام را به فرزندانمان آموزش می‌دادیم چون معتقد بودیم تنها خواندن قرآن کافی نیست و باید از حیات پیامبر اسلام نیز مطلع شویم.

امام جمعه پاوه در پایان سخنان خود خطاب به آنان که جشن میلاد را بدعت می‌دانند خاطرنشان کردند: اگر با این جشن‌ها موافق نیستید مشکلی نیست؛ اما خواهش می‌کنم، بعضی سخنان را به زبان نیاوریدکه سبب رنجش دیگران شوند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

  • چشم ها را باید شست…..

    .چشم ها را باید شست … جور دیگر باید دید… معمولا بیشتر اوقات یک یا چند نفر در اطرافمان وجود دارند که همیشه هوایمان را دارند و نمیگذارند آب در...

  • پیامبر اسلام، عدالت و خشونت

    سرّ اینکه این مبحث را انتخاب کرده‌ام، حوادثی است که در سالیان اخیر در پیرامون...