تبلیغات

تفاهم نامه پرورش شترمرغ در منطقه آزاد چابهار منعقد شد

Article Image


به گزارش سنت نیوز، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور اظهار داشت: تفاهم نامه پرورش شترمرغ برای ایجاد اشتغال بیش از هزار خانوار در منطقه آزاد چابهار توسط صندوق کارآفرینی و بخش خصوصی منعقد شد.
اصغر نورالله زاده افزود: براساس این تفاهم نامه به هزار خانوار از روستاییان سطح شهرها و روستاهای مختلف استان سیستان و بلوچستان تسهیلات کم بهره پرداخت می شود.
وی بیان کرد: در فاز نخست این تفاهم نامه ۲۵۰ خانوار برای دریافت تسهیلات ۱۲ میلیون تومانی با بهره صفر درصد به صندوق کارآفرینی امید معرفی می شوند.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور ادامه داد: در بخش دیگری از این تفاهم نامه آمده است به هر خانوار ۲۰ قطعه جوجه و غذای ۶ ماهه شترمرغ تحویل و شرکت مکران ساحل آرامش پس از ۶ ماه با نرخ مصوب از آنان خریداری می ‌کند.
وی تصریح کرد: به خانوارهایی که در امر پرورش و پرواربندی شترمرغ مشارکت می کنند توسط صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان تسهیلات ۱۲ میلیون تومانی بدون بهره با تنفس ۲ ساله پرداخت می شود.
نوراله زاده افزود: خانوارهایی که جوجه شترمرغ جهت پرورش تحویل می گیرند توسط کارشناسان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان آموزش های لازم را فرا می گیرند.
وی گفت: ۷۰ درصد شترمرغ فرآوری شده به ‌صورت پوست و روغن به اروپا بویژه کشورهای اسکاندیناوی و حاشیه خلیج‌ فارس صادر می شود.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور اظهار داشت: در این طرح ۲۴ هزار قطعه شترمرغ در سال پرورش داده می شوند که بیش از ۱۲ میلیارد تومان میزان سرمایه گذاری این طرح است.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

  • چشم ها را باید شست…..

    .چشم ها را باید شست … جور دیگر باید دید… معمولا بیشتر اوقات یک یا چند نفر در اطرافمان وجود دارند که همیشه هوایمان را دارند و نمیگذارند آب در...

  • پیامبر اسلام، عدالت و خشونت

    سرّ اینکه این مبحث را انتخاب کرده‌ام، حوادثی است که در سالیان اخیر در پیرامون...