تبلیغات

افزون بر۴۲۷ هزارمتر مربع جایگاه دام علیه تب کریمه سم پاشی شد

Article Image


به گزارش سنت نیوز، دکتر مهدی حسینی با بیان اینکه تنها راه مبارزه و ریشه کنی بیماری های دام، سم پاشی محل نگهداری و سطح بدن دام هاست اظهار داشت: سمپاشی این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۳۱۶ هزار و ۲۹۸ متر مربع رشد ۳۵ درصدی را نشان می دهد.
وی افزود: بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو به شدت واگیر است به طوری که از طریق گزش کنه و همچنین تماس با گوشت و خون حیوان آلوده قابل انتقال است.
مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: سمپاشی علیه بیماری تب کریمه کنگو در این مدت بر روی ۱۷۶ هزار و۶۰۰راس دام این استان نیز انجام شده است.
وی بیان کرد: تب کریمه کنگو یک بیماری خونریزی دهنده است که مخزن آن مهره داران کوچک مانند انواع موش، جوجه تیغی، سنجاب، خرگوش و ناقل بیماری نیز کنه ها هستند.
حسینی اظهار داشت: بیماری تب کنگو در حیوانات مانند گاو، گوسفند، شتر، بز و شترمرغ فاقد علایم اختصاصی بیماری بوده و در انسان ها از طریق گزش مستقیم کنه ها، تماس با خون و ترشحات حیوانات آلوده و همچنین از طریق افراد بیمار، احتمال آلوده شدن وجود دارد.
وی توصیه کرد که شهروندان از مصرف گوشت، آلایش خوراکی و فرآورده های خام دامی که در خارج از کشتارگاههای مجاز ذبح می شود و یا فاقد مهر بازرسی دامپزشکی است، جدا خودداری کنند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار