تبلیغات

نماینده مردم چابهار: تبادلات تجاری در ریمدان به صفر رسیده است

Article Image


به گزارش سنت نیوز، عبدالغفور ایرانژاد افزود: مرز ریمدان در ۱۲۰ کیلومتری شرق چابهار به‌عنوان نزدیک‌ترین و به‌صرفه‌ترین مسیر برای افق مبادلات تجاری ایران و پاکستان به بیش‌از ۵ میلارد دلار در سال است چراکه این مرز به دو بندر کراچی و گوادر،مراکز تجاری پاکستان نزدیک است .
وی بیان کرد: بازارچه مرزی ریمدان سال ۱۳۸۹ تاسیس شده و شهریور ۹۵ با توافق دو کشور به گذرگاه رسمی مرزی ارتقا یافته است اما وجود آنکه دوسال از رسمی‌شدنش می‌گذرد فاقد ابتدایی‌ترین امکانات زیرساختی نظیر شبکه آب، شبکه برق، شبکه تلفن و جاده‌های مناسب برای عبور کامیون‌ها و کامیونت‌هاست،مضاعف برآن هنوز باوجود آنکه مرز ریمدان رسمی شده اما نمایندگی‌های ادارت و نهادهایی که کار صادرات و واردات کالا را تسهیل می‌کنند در این مرز مستقر نشده‌اند .
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به‌صورت محدود در دوسال گذشته پس از رسمی‌شدن مرز، واردات و صادرات محدودی نظیر میوه و تره‌بار،سیمان،سرامیک و دام زنده از مرز انجام می‌شود اما به‌دلیل نبود زیرساختی و اقتصادی نبودن تجارت از این مرز همان مقدار محدود صادرات و واردات حالا پس از دوسال به صفر رسیده است .
وی خاطرنشان کرد: مرزنشینان به‌صورت روز افزونی درحال مهاجرت از مرز و خالی‌ کردن مرز هستند که این اصلا خوب نیست؛ روستاهای اطراف سال‌ها درگیر یک خشکسالی همه‌جانبه هستند و تنها امیدشان به ماندن همین مرز بود که تاحالا دوسال با وعده و وعید برای ایجاد زیرساخت سپری شده است. نوید ملازهی معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری چابهار نیز پیشتر گفته بود: بیشترین مشکلات مرز ریمدان عدم اتصال فیبرنوری و اینترنت بوده که با قول های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدامات لازم در حال انجام است و تا پایان مهر این قول عملی می شود .
وی افزود: فیبر نوری به نقطه صفر مرزی رسیده و فقط ۸۰۰ متر باقیمانده آن در حال کار است و پس از تکمیل و نصب تجهیزات اینترنت راه اندازی می شود.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار