تبلیغات

چابهار؛ گذرگاه صادرات آبزیان و ترانزیت محصولات شیلاتی

Article Image


به گزارش سنت نیوز، مجتبی پیری در جلسه بررسی مسائل کشاورزی استان افزود: سیستان و بلوچستان از استان های مستعد و مهم در پرورش انواع ماهیان و میگو در کشور است و شهرستان های چابهار و کنارک به عنوان بهشت آبزی پروری کشور است‌.
وی اظهار کرد: فرصت‌های شغلی و کارآفرینی درعرصه شیلات و توجه به جنبه‌های اقتصادی کسب و کار در شیلات و حمایت‌های قانونی ترویجی ایجاد مراکز کارآفرینی و ترویج فرهنگ عمومی کارآفرینی، بستری برای کارآفرینی درعرصه ماهیگیری و آبزی‌پروری است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان در ادامه با اشاره به توانمندیهای بخش کشاورزی استان گفت: سالیانه ۵ میلیون تن انواع محصولات زراعی، باغی، دامی و شیلاتی در استان تولید می‌شود .
وی افزود: این استان از لحاظ تولید محصولات گرمسیری، تولید خرما، تولید محصولات خارج از فصل، تولید گوشت قرمز، ظرفیت دامپروری و محصولات شیلاتی دارای جایگاه ویژه ای در کشور است .
مجتبی پیری با اشاره به نگاه ویژه دولت به طرح‌های توسعه آب وخاک استان گفت: طرح‌ بزرگ انتقال آب بالوله به ۴۶هزار هکتار از اراضی دشت سیستان با اعتبار۸۵۰میلیون دلار و ۶۶ درصد پیشرفت فیزیکی، اجرای ۱۰۰هزار هکتار آبیاری تحت فشار در مرکز و جنوب استان که تاکنون بیش از ۳۰هزار هکتار اجرایی شده وبرنامه توسعه سواحل مکران را از مهمترین طرح‌های در حال اجرای بخش کشاورزی برشمرد .
رئیس سازمان جهاد کشاورزی تصریح کرد: سیستان وبلوچستان ۴۲۰هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد ولی به دلیل محدودیت منابع آبی وآب تخصیصی بین ۴۵تا ۷۰درصد آن به زیرکشت محصولات باغی و زراعی است و متأسفانه خشکسالی های اخیر خصوصا سال زراعی گذشته خسارت سنگینی به کشاورزان استان وارد کرده و ما نیز تولید کنندگان رالزوما به سمت توسعه طرحهایی که نیاز آبی کمتری دارند هدایت می‌کنیم .

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار