تبلیغات

۹۵ درصد کالاهای مصرفی چابهار از خارج استان تامین می شود

Article Image


به گزارش سنت نیوز، هادی اکبری اظهار داشت: کالاهای مصرفی چابهار عمدتا از تهران، فارس و خراسان رضوی با صرف هزینه های بالای حمل ونقل به چابهار وارد و به دست مصرف کننده می رسد.
وی گفت: چابهار با توجه به اتصال به آب های اقیانوس هند باید مبدا ارسال کالا به داخل کشور باشد و نباید از سایر نقاط دور کالا به این شهرستان ارسال شود.
رئیس اداره صمت (صنعت، معدن و تجارت) بیان کرد: تن ماهی تولیدی چابهار بصورت عمده ای به تهران ارسال و از آنجا دوباره با هزینه های سنگین حمل ونقل به دست مصرف کننده چابهاری می رسد.
وی افزود: شهروند چابهاری ساکن در ساحل دریا تن ماهی و حتی ماهی و میگوی تازه را گران تر از سایر شهرستان های کشور و شهرهای همجوار داخل استان سیستان وبلوچستان تهیه می کند.
اکبری ادامه داد: هیچ تولیدی و کارخانه ای در چابهار برای عرضه محصولات وجود ندارد بطوریکه آب معدنی با مصرف بالا با هزینه چند برابر از سایر نقاط با فاصله ۲ هزار کیلومتری به این بندر وارد می شود.
رئیس اداره صمت چابهار با بیان اینکه هزینه های حمل ونقل کالا سنگین و کمرشکن است، خاطرنشان کرد: مسئولان امر برای حل مشکلات و تامین کالاهای مورد نیاز مردم بطور اساسی چاره اندیشی کنند.
اکبری بر دو بانده شده جاده های ارتباطی به بندر چابهار تاکید کرد و افزود: با تردد شبانه روزی کامیون ها در جاده های کم عرض معروف به جاده های مرگ سیستان وبلوچستان همواره شاهد حادثه های ناگواری هستیم.
وی تصریح کرد: هم اینک ۱۷ اتحادیه و سه هزار و ۳۷۲ صنف دارای پروانه کسب در شهرستان چابهار وجود دارد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: چابهار مکان مناسبی برای ورود مواد اولیه و ایجاد کارخانه های مختلف است تا بتوان نیاز روزانه مردم را تهیه و حتی به سایر نقاط کشور کالای تولیدی ارسال کرد.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار