تبلیغات

لزوم روی آوردن از وحدت زبانی به وحدت قلبی و عملی

Article Image

ایران ما متشکل از اقوام گوناگون و مذاهب مختلف است که همگی اینها با همدیگر ایران متمدن و با فرهنگ را تشکیل می دهند. سالیان سال هست با وجود عقیده های مختلف و دیدگاهای گوناگون در کنار هم با ارامش زندگی می کنند گرچه در هر برهه از زمان افراد مغرض و متعصب این ارامش را خدشه دار میکنند و بر طبل اختلاف و تفرقه میکوبند و بذر دشمنی را در دلها می کارند اما چیزی که در طول این سالها بیشتر مشهود بوده عملکرد بزرگان اهل سنت در مورد اینگونه مسائل است که سریعا در صحنه آمده و شدیدا اینگونه اقدامات تفرقه افکنانه را محکوم کردند تا زمینه اختلاف و تنش بیشتر در بین افراد نگردد.

زمانی داعش که وجود و ماهیتش مشخص نیست ظاهرا به اسم اهل سنت آمد و باعث ویرانی شهرها و کشتار بسیاری از مسلمانان شد که بزرگان و علمای اهل سنت سریعا از این پدیده شوم اعلان انزجار و برائت کردند و دیدگاه اهل سنت را در مورد این فرقه نوظهور از تریبونهای نماز جمعه و مناسبتهای گوناگون بیان داشتند.و خیلی از مسائل و اتفاقاتی که در کشور ما ایران اتفاق افتاد که عملکرد بزرگان اهل سنت در اینگونه مسایل بسیار عاقلانه و مدبرانه بود.

اما سوالم اینجاست که ایا همیشه باید علمای اهل سنت چنین وحدت عملی و قلبی داشته باشند و همیشه محکوم کنند و در صحنه حاضر باشند؟

ایا وحدت فقط باید در یک هفته باشد یا اینکه در طول سال همه باید وحدت قلبی و عملی داشته باشیم؟

جواب همه این سوالات این است تا زمانیکه همه ما از تمام فرق مختلف وحدت در قلب ما جای نگیرد و فقط تنها بر سر زبان باشد و یا اینکه یک هفته همه جا مراسم و جلسات وحدت برگزار کنیم هیچ زمان به وحدت واقعی نمیرسیم چون خودمان اعتقادی به وحدت قلبی و عملی نداریم و بنا بر مصلحت یک هفته را تخصیص به این مساله میدهیم و بعد این هفته همه چی به باد فراموشی میرود.

پس لازمه وحدت ما این است که از وحدت زبانی به وحدت قلبی و عملی روی بیاوریم و هر کسی با هر لباسی که میخواهد این وحدت را از بین ببرد قاطعانه با او برخورد کنیم و او را عادلانه مجازات کنیم. بقول استاد محترم کاک حسن امینی که گفتند نباید این مجازات ها تنها مختص اهل سنت باشد بلکه هرکسی که به اعتقادات اهل سنت هم توهین کرد سریعا مجازات شود و به سزای عملش برسد. ان شالله به امید اجرای عدالت

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار