تبلیغات

محققان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان موفق به ثبت دارویی جدید شدند

Article Image


به گزارش سنت نیوز، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان دکتر محمد بخشانی اظهار داشت: این دارو نخستین اختراع ثبت‌شده در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است که از ترکیب ۲ داروی شناخته‌شده آتورواستاتین و ملاتونین به دست آمده است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: تأثیر درمانی این ترکیب دارویی جدید در درمان بیماری‌هایی که به‌نوعی با برهم خوردن تعادل رادیکال‌های آزاد ارتباط دارند اثبات شده است.
وی خاطرنشان کرد: این اختلالات که به‌طور عمده تحت عنوان اختلالات استرس اکسیداتیو دسته‌بندی می‌شوند منجر به آسیب پایدار به سلولهای مختلف مغزی و غیرمغزی می‌شود.
وی ادامه داد: این اختراع که به‌همت اعضای هیئت علمی و محققان مرکز رشد دانشگاه در سامانه مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به‌ثبت رسیده قرار است پس از رایزنی با کارخانجات تولید دارو در کشور به چرخه دارویی اضافه شود.
بخشانی با اشاره به فعالیت گسترده مرکز رشد فن‌آوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حمایت از طرح‌های فن‌آورانه و اقداماتی که به تجاری‌سازی دانش تئوریک منجر می‌شود، گفت: تمامی اعضای هیئت علمی دانشگاه که دارای ایده قابل ارائه هستند می‌توانند به واحد ثبت اختراعات مرکز رشد دانشگاه مراجعه کنند.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار