تبلیغات

ایجاد ۷ هزار اشتغال با هدف گذاری خوشه شیلات در چابهار و کنارک

Article Image


به گزارش سنت نیوز، سارانی افزود: جنوب استان بیش از ۳۰۰ کیلومتر مرز آبی متصل به آب های آزاد دارد که ظرفیت های صیادی مناسبی را به همراه آورده و سبب شده است.
وی بیان کرد: بیش از دو هزار و ۳۰۰ فروند شناور صیادی در سواحل جنوب استان فعالیت داشته باشد که فعالیت آن ها صید بیش از ۳۰۰ هزار تن انواع ماهی در سال را به همراه داشته اشت.
سارانی افزود: پس از بررسی ظرفیت های استان، ایجاد ۹ خوشه در حوزه های شیلات، فرش سیستان، خرما، صنایع دستی، سفال کلپورگان، مصنوعات چوبی، سنگ های معدنی، قطعات بتنی و آجری شناسایی و هدف گذاری و در این میان برای سه خوشه شیلات، فرش سیستان و خرما مطالعات امکان سنجی انجام شد و طبق نتیجه این مطالعات قرار است خوشه خرمای استان از سال ۹۸ آغاز به کار کند.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان در ادامه گفت: در میان واحد ها و شهرک های صنعتی استان برخی مناطق کمتر مورد استقبال سرمایه گذار قرار گرفت و سبب شد در برخی مناطق قراردادی منعقد نشود، البته در بعضی مناطق قراردادهایی منعقد شد ولی واحدی به بهره برداری نرسید. ناحیه صنعتی بزمان تنها مکانی است که هیچ قرادادی در آن منعقد نشده است، ناحیه صنعتی بریس با عقد یک قرارداد کمترین قرارداد را دارد که همان تک واحد هم به بهره برداری رسیده و فعال است اما در ناحیه صنعتی نصرت آباد سه قرارداد، در نوک آباد چهار، شهرک صنعتی رامشار پنج و در ناحیه صنعتی بنجار ۹ قرار داد به امضا رسیده اما واحدی بهره برداری نشده است.
وی اظهار کرد: این در حالی است که در ناحیه صنعتی میانکنگی چهار قرار داد امضا شد و یک واحد به بهره برداری رسید، در شهرک صنعتی سرباز هفت قرار داد منعقد شد ولی فقط یک واحد به بهره برداری رسید، در شهرک صنعتی ایرانشهر ۱۰ قرار داد منعقد شد و هفت واحد به بهره برداری رسید و در ناحیه صنعتی ادیمی هم ۱۱ قرار داد منعقد شد اما فقط یک واحد به بهره برداری رسید.
به گفته وی، در شهرک صنعتی زاهدان ۳۸۶ قرار داد منعقد و ۱۹۶ واحد فعال شد، در شهرک صنعتی شماره یک زاهدان هم ۲۱۵ قرار داد منعقد شد و ۱۴۲ واحد به بهره برداری رسید و در شهرکت صنعتی شماره دو زاهدان ۹۸۲ قرار داد منعقد و از این میان ۶۶۷ واحد بهره برداری شد، این نشان دهنده توجه بیشتر سرمایه گذاران به سمت زاهدان است.
سارانی خاطرنشان کرد: حضور بیشتر سرمایه گذاران در استان و ایجاد واحد های تولیدی بیشتر اشتغال بیشتری را به همراه خواهد داشت به همین دلیل برای جذب سرمایه گذاران خارجی به سمت استان، ظرفیت های ویژه ای تعریف شده است که بر این اساس ایجاد واحد صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی مشتثنا از قانون شهرداری ها شناخته شد و متقاضیان، نیازی به دریافت مجوزهای جداگانه از ادارات مختلف ندارند.
وی تصریح کرد: در همین باره واحدهایی که در شهرک های صنعتی مستقر می شود معافیت مالیاتی خواهد داشت و هزینه های واگذاری زمین به سرمایه گذاران در ناحیه ها و شهرک های صنعتی استان پایین تر از دیگر نقاط کشور است، از طرفی هزینه های حق بهره برداری از تاسیسات در این منطقه هم به صورت قسطی انجام می شود.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار