تبلیغات

زن زاهدانی به چهار بیمار زندگی دوباره بخشید

Article Image


به گزارش سنت نیوز، دکتر محمد هاشمی شهری اظهار داشت: این زن پنجم شهریور براثر بیماری های زمینه ای در منزل دچار ایست قلبی شده بود که بعد از حضور نیروی اورژانس و انتقال وی به بیمارستان علی ابن ابیطالب و انجام اقدامات احیا، قلب وی شروع به تپیدن گرفت اما مرگ مغزی برای وی رخ داد.
وی ادامه داد: پس از بروز این مشکل با سیر تمامی مراحل، مرگ مغزی این بیمار مورد تایید قرار گرفت و با توجه به نیاز بیماران با تلاش تیم پیوند رضایت خانواده این بیمار برای اهدای اعضای بدن وی جلب شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با تقدیر از خانواده این بیمار گفت: برای نخستین بار در سیستان و بلوچستان اعضای کامل یک بیمار مرگ مغزی به بیماران اهدا می شود.
وی ادامه داد: براساس برنامه ریزی صورت گرفته بعد از عمل ساعت هفت صبح امروز بلافاصله ۲ کلیه این بیمار مرگ مغزی به بیماران سیستان و بلوچستان که درگیر دیالیز هستند در بیمارستان علی بن ابیطالب پیوند زده شد.
هاشمی شهری اضافه کرد: همچنین کبد و قلب این بیمار مرگ مغزی توسط تیم جراح پیوند شیراز به استان فارس منتقل و به بیماران نیازمند اهدا می شود.
وی تاکید کرد: اهدای عضو به عنوان اقدامی انسان دوستانه و حیات بخش نیازمند فرهنگ سازی است چراکه هنوز خیلی از افراد با موضوع اهدای عضو کنار نیامده و هنگامی که عزیزشان در شرایط مرگ مغزی قرار می گیرد با باوری غلط مانع اهدای اعضای سالم وی به زندگی فردی دیگر می شوند چرا که تصور می کنند شاید راهی برای بازگشت وجود داشته باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: حدود پنج هزار نفر از مردم سیستان و بلوچستان تاکنون در سامانه اهدای عضو ایرانیان نام نویسی کرده اند که با فرهنگ سازی می توان تعداد داوطلبان را افزایش داد.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار