تبلیغات

بخش بزمان ایرانشهر مستعد کشت انواع گیاهان دارویی است

Article Image


به گزارش سنت نیوز، محمد انور هاشمزهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۷۰ گونه گیاهی، ۱۶۴ گونه پرنده و ۵۴ گونه خزنده در بخش بزمان مشاهد می شود.
وی با بیان اینکه منطقه حفاظت شده بزمان به دلیل تنوع بسیار بالای زیست محیطی از ارزش زیادی برخوردار است، افزود: این منطقه زیستگاه انواع حیوانات از قبیل کبک، تیهو، دراج، خرگوش، کل، بز، قوچ و میش است که علاوه بر گونه های مختلف در میان وحوش، نوعی خرس آسیایی نیز در آن زندگی می کند.
رئیس اداره محیط زیست ایرانشهر گفت: گیاهان دارویی که خاصیت درمانی دارد شامل کلپوره، گلدر، چای ترش گواتک، شوتک، سارنگ، ازگند (آویشن)، درنگ (درمنه)، برنجاسف، بوجایل، کل کشته، دودنی(اسپند)، پتونتد، قارچ، جعفری و نعنا کوهی، راب، اسفناج وحشی، ریواس، پونه، گل گاوزبان، بنه، بادام کوهی، زیر بال، انجیر و کنار است که سرمایه گذاری بیشتر و ایجاد صنایع تبدیلی گیاهان دارویی در منطقه علاوه بر توجیه فراوان اقتصادی می تواند به رونق اشتغال نیز کمک کند.
وی با اشاره به مهمان نوازی مردم بزمان تصریح کرد: این بخش به دلیل وجود چشمه های آب گرم معدنی و طبیعی فراوان و باغ های میوه، یکی از اماکن پر بازدید برای گردشگران است.
هاشمزهی بیان کرد: گردشگران و مسافران می توانند در تمام فصول سال بویژه تعطیلات نوروز از جاذبه های طبیعی بزمان دیدن کنند.
به گزارش ایرنا بخش بزمان در ۱۰۰ کیلومتری ایرانشهر و این شهرستان در ۳۳۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار