تبلیغات

ورود حجاج به منا برای مراسم ترویه

Article Image


به گزارش سنت نیوز به نقل از پایگاه خبری اسکای نیوز؛ حجاج خانه خدا از صبح امروز (۲۸ مردادماه) لبیک‌گویان با حرکت به سمت مشعر منا خود را برای برگزاری روز ترویه آماده می‌کنند.
حجاج در این روز که مصادف با هشتم ذی‌الحجه(در عربستان) است، پس از مُحرم‌شدن در مکه از راه‌هایی که تنها به انتقال حجاج اختصاص یافته به سمت منا حرکت کرده و صبح فردا عازم عرفات می‌شوند.
مستحب است، زائران پیش از ظهر وارد منا شده و نماز ظهر و عصر و مغرب و عشا و صبح را در آنجا بخوانند و شب را نیز در همانجا بیتوته کنند.
دستگاه‌های مختلف دولتی عربستان در زمینه‌های مختلف ارتباطات، راه‌اندازی بیمارستان‌های سیار، واحدهای ارائه آب و غذا، هیئت‌های خدمت‌رسانی به بیماران، کودکان و سالمندان و… حجاج را همراهی می‌کنند.
همچنین، وزارت امور اسلامی عربستان با همکاری وزارت ارتباطات این کشور تاکنون بیش از ۲۷ میلون پیامک را برای راهنمایی حجاج برای ادای مناسک حج ارسال کرده و در همین راستا چندین نرم‌افزار نیز برای راهنمایی و پاسخگویی به زائران بیت‌الله الحرام از سوی وزارت حج عربستان راه‌اندازی شده است
هشتم ذی حجه روز ترویه است و این روزی است که حجاج نیت حج تمتع می‌گیرند و مُحرم شده از مکه به سمت منا حرکت می‌کنند و شب را در آنجا بیتوته می‌کنند و صبح عرفه به جانب عرفات رهسپار می شوند.
زائران بیت‌الله الحرام روز ترویه را در سرزمین منا که در هفت کیلومتری شمال شرقی مکه قرار دارد، می‌گذرانند. دلیل نام گذاری روز ترویه به این علت است که در منا و عرفات آب وجود ندارد و حجاجی که قصد وقوف در منا و عرفات را دارند، باید از مکه برای خود آب برداشته و به همراه ببرند که به آن ترویه می‌گویند.
گفتنی است، فردا(۲۹ مردادماه) حاجیان به سمت کوه عرفات در ۱۲ کیلومتری مکه می‌روند تا یکی از ارکان بزرگ حج را به جای آورند و با غروب خورشید راهی مزدلفه می‌شوند.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار