تبلیغات

همسرت

Article Image

.مدتها بود دنبال مدل  خودرویی بودی و برای خریدش پس انداز کرده بودی .

وقتی توانستی آن را بخری چه برخوردی با او خواهی کرد؟

مطمعناً ابتدا جای پارک مناسب و امنی را برای او آماده خواهی کرد و در کوچه و خیابان از او دور نمیشوی و سعی میکنی بیشتر جلوی چشمت باشد.

حتما تا می توانی باک بنزینش را پر نگه می داری  و اگر شیشه اش بشکند آن را تعویض خواهی کرد و اگر شارژ باتری اش تمام شود  دوباره او را شارژ میکنی و با کرمهای خشگیر کوچکترین خشی که بر رویش بیفتد را خواهی گرفت و دایم مخزن آب و روغنش را چک می کنی و باد لاستیکش را کنترل .

اگر احیانا چرخش پنچر شود با آنکه می دانی اتومبیلت ناراحت نمی شود باز هم به جای تعویض آن فقط چرخش را پنچر گیری یا عوض میکنی و همیشه هوای همه چیزش را داری و او را فقط برای استفاده ی خودت می خواهی .

حتی اگر هم هیچ استفاده ای از آن نکنی و فقط در پارکینگ خانه ات نگهداری شود باز حتما حق بیمه اش را پرداخت خواهی کرد بی آنکه از او گله مند باشی و منت بگذاری .

این شرح حال برخورد ما با یک وسیله ای بود که نه فهم دارد نه احساس نه قلب.

حالا همین خود تو

با همسرت چگونه رفتاری داری؟

همسری که می فهمد و تو اول او را برای زندگی انتخاب کرده ای .

اگر غذایش را به جای بنزین

لباسش را به جای روغن

خانه اش را به جای پارکینگ

خرجهای دیگرش را حق بیمه

مریضی اش را پنچر گیری

خستگی و افسردگی اش  را به جای خط و خش

باز هم برای تو بهتر بوده

احتمالا فرزندی برای تو آورده که هر روز با دیدنش جان می گیری  ، بهترین دوران عمرش را که جوانیست  در کنار تو گذرانیده ،با یک چای گرم و یک غذای خوب از تو پذیرایی کرده  ،نیازهای جسمی و رو حی ات را پاسخ گفته و چون راز در قلب خویش حفظ نموده ،همزبانت بوده  وحرفهایت را با گوش جان شنیده.با غمت اشک شده و با لبخندت شریک ، با تنهایی ات هم آوا و بادوری ات منتظر .

آیا باز هم شایسته است به جای رفع عیب های اندکش در حد توان آن ها را پیش دیگران باز گویی وبه جای تشکر دلش را شکسته ، نه، تکه تکه کنی ؟

قطعا شایسته نیست!!!

هر روز با استارتی دلش را روشن کن و با حرفی زیبا باتری قلبش را شارژ کن

برای همه ی درد هایش به فکر درمان باش نه تعویض .

نتیجه اش توجه ات به او شادی به قلبش خواهد بود  و این شادی به زندگی ات نیز سرایت میکند وخدا خواهد دید و بهتر از هر کسی به یاد خواهد داشت .

۲۸/۵/۱۳۹۷

نوشته : محراب

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار