تبلیغات

روزانه ۳ میلیون لیتر آب در قالب طرح “نذر آب ” در سیستان و بلوچستان توزیع می‌شود

Article Image


به گزارش سنت نیوز، عبدالاحد ریگی اظهار داشت: روزانه ۳ میلیون لیتر آب در قالب طرح “نذر آب” در روستاها و مناطق عشایری استان سیستان و بلوچستان توزیع می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سیستان و بلوچستان افزود: در این طرح که با مشارکت جمعیت هلال احمر از چهاردهم مردادماه در استان شروع شده روزانه ۳ میلیون لیتر آب برای جمعیتی بالغ بر ۲۵۱ هزار نفر ساکن در ۵۰۰ روستای سطح استان توزیع می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این طرح و آبرسانی در ۱۹ شهرستان استان که با مشکل تامین آب آشامیدنی روبه‌رو هستند در حال انجام است گفت: بحران خشکسالی در استان به ویژه در شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان تدوام دارد و هم‌اکنون از ۶۱۳ چاه آب آشامیدنی فقط ۱۴۴ چاه از وضعیت نرمال آبی برخوردار هستند و مابقی از مدار خارج شده‌اند.
ریگی در این رابطه اضافه کرد: با ادامه این وضعیت هم اکنون به دلیل کمبود نزولات آسمانی و منابع آبی ۵۰۲ روستای استان که دارای شبکه آبرسانی سالم و بهداشتی بودند از مدار شبکه آبرسانی خارج شدند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: هم اکنون به دلیل تداوم خشکسالی و کمبود منابع آبی به یک هزار و ۲۵۷ روستای سسیتان و بلوچستان به صورت سیار آبرسانی می‌شود.

تبلیغات

بزودی

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار