تبلیغات

بیش از ۲۶ هزار بیمار در سیستان و بلوچستان ویزیت رایگان شدند

Article Image


به گزارش سنت نیوز، رسول راشکی ایرنا اظهار داشت: ۱۹ کاروان سلامت از استانهای مختلف کشور از ۱۴ مرداد به مدت یک هفته فعالیت خود را در مناطق مختلف درگیر خشکسالی سیستان و بلوچستان آغاز کردند.
وی ادامه داد: این کاروان ها با مشارکت تیم درمانی و پیراپزشکی داوطلب جمعیت هلال احمر استان های گیلان، سمنان، خراسان رضوی، کردستان، مرکزی، قزوین، خوزستان، قم، فارس، گلستان، همدان، آذربایجان شرقی و غربی، تهران، مازندران، اصفهان، کرمان، اردبیل و یزد در تمامی ۱۹ شهرستان سیستان و بلوچستان مستقرهستند.
وی ادامه داد: در قالب این کاروان ها ۳۰۴ پزشک عمومی، متخصص و پیراپزشک در حال ارائه خدمات رایگان به مردم این استان هستند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: در این مدت هفت هزار و ۵۶۱ نفر از مردم سیستان و بلوچستان خدمات تخصصی پزشکی، هشت هزار و ۷۸۰ نفر از خدمات پزشکان عمومی، هزار و ۷۷۰ نفر خدمات دندانپزشکی و هشت هزار و ۵۶۸ نفر خدمات پیراپزشکی دریافت کردند.
راشکی بیان کرد: سبدهای معیشتی، اقلام فرهنگی، بهداشتی و ورزشی توسط کاروان های سلامت جمعیت هلال احمر میان مردم درگیر خشکسالی سیستان و بلوچستان توزیع شد.
وی گفت: سازمان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی برای کاهش آلام مردم دچار خشکسالی سیستان و بلوچستان سه طرح توزیع تانکر آب، سبد غذایی و اعزام کاروان های سلامت را در این استان به اجرا در آورده است.
راشکی افزود: جمعیت هلال احمر کشور علاوه بر ارائه خدمات بهداشتی درمانی در قالب کاروان های سلامت توزیع حدود ۲ هزار تانکر آبرسانی در ۵۰۲ روستا و بیش از ۵۰ هزار بسته مواد غذایی را در سیستان و بلوچستان در دست اجرا دارد.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار