تبلیغات

تشدید باد و تضعیف باران در سیستان و بلوچستان

Article Image


به گزارش سنت نیوز، پیش‌بینی کلی وضع جوی سیستان و بلوچستان بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری نشان می‌دهد بادهای ۱۲۰ روزه از صبح امروز چهارشنبه در شمال سیستان و بلوچستان شدت گرفته است که پیش بینی می‌شود دمای هوا بین ۵ تا ۷ درجه در این منطقه خنک‌تر شود.
رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: صبح امروز سرعت باد در ایستگاه سینوپتیک فرودگاهی زابل ۷۷ کیلومتر برساعت گزارش شده است همچنین پنج شنبه و جمعه بادوگردوخاک به ویژه در ساعات ابتدایی صبح ها شدیدتر می‌شود و در برخی نقاط توفان گردوخاک انتظار می‌رود.
وی عنوان کرد: در جاده‌های مواصلاتی استان کاهش دید را خواهیم داشت همچنین برای زاهدان و سایر نقاط مرکزی وزش باد و گردو خاک با شدت کمتر دور از انتظار نیست.
وی با بیان اینکه روز گذشته بارش‌های رگباری همراه با تگرگ از ارتفاعات جنوب شرق سیستان و بلوچستان گزارش شده است افزود: در ایستگاه باران سنجی مولتان در شهرستان مهرستان ۳٫۵ میلی متر باران بارید.
ملاشاهی خاطرنشان کرد: در ارتفاعات خاش تا ایرانشهر،سراوان، سرباز، سیب و سوران و مهرستان بارش های رگباری تداوم خواهد داشت و همچنان سیلابی شدن موقتی مسیل ها و رودخانه ها در بعدازظهر پیش بینی می‌شودکه روز پنج شنبه با حاکمیت جریانات شمالی این ناپایداری ها تضعیف می‌شود.
رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در این ایام دریای عمان مواج و ارتفاع موج به ۳ تا ۴ متر هم می‌رسد.
وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته زاهدان با حداقل دمای هوای ۲۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین، دلگان، زابل، هیرمند، زهک و هامون با حداکثر دمای هوای ۴۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهرهای سیستان و بلوچستان بوده‌اند.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار