تبلیغات

سفر مولانا عبدالرحمن چابهاری به مدرسه عین العلوم گشت و آغاز کتاب صحیح بخاری

Article Image


به گزارش سنت نیوز به نقل از خبرگزاری پایگاه اطلاع رسانی سنت آنلاین، حضرت شیخ الحدیث مولانا چابهاری جهت تدریس افتخاری درس صحیح بخاری و دیدار با مدیریت، اساتید و طلاب مدرسه علوم دینی عین العلوم، یادگار دو شخصیت بزرگوار حضرت مولانا سید عبدالواحد گشتی و مولانا سید محمدیوسف حسین‌پور ـ رحمهماالله ـ صبح امروز (۱۳۹۷/۴/۲۷) وارد گُشت شدند.
ایشان در جمع اساتید و کلیه طلاب محصل عین العلوم گشت پس از حمد و ثای خداوند عزوجل و دعای مغفرت بر فقید گشت و بلوچستان و هم‌چنین صاحب کتاب بخاری، علامه اسماعیل بن محمد بخاری؛ فرمودند: خداوند عزوجل را شاکر باشیم که ما را با نعمت علم آراسته کرد این نعمت «علم» از نعمت‌هایی است که خداوند عزوجل آن را به انبیاء عطاء کرده بود.
تدریس و تعلیم علوم دینی از همان ابتدا تا انتهای دنیای فانی حائز اهمئیت بوده و است.
اساتیدی که حتی ناظره و روخوانی قرآن درس می‌دهند باید به این کار خود مفتخر باشند که این بالاترین خدمت است زیرا؛ گروهی از فرزندان مسلمین را از کفر و ارتداد بازداشته‌اند.
امام یحیی بن یحیی اندولسی شاگرد امام مالک “رحمهما اللّه”می‌فرمایند: امام مالک مریض بود و علمای زیادی به عیادتش آماده بودند، امام مالک ـ رحمه اللّه ـ خطاب به خویش گفت: الحمدللّه! در جمع علماء هستم.
سروران گرانقدر فضیلت علم و علماء بسیار زیاد است. اگر به شخصی احکام نماز را تعلیم دهید از صدها رکعت نفل برتری دارد زیرا؛ این ایجاد صلح بین شخص با خالقش است.
مولانا چابهاری در اولین سفرش بعد از رحلت شیخ الحدیث مولانا سید محمدیوسف ـ رحمت الله ـ خاطر نشان کرد: ما استاد و شخصیت برجسته‌ای را از دست داده‌ایم این برای همه سخت است؛ هنوز فرصت است که من این ضائعه را به مردم جهان،ایران زمین، علماء و طلاب بار دیگر تسلیت عرض کنم. امروز باید در این جمع بگم: وا اسفا علی یوسف!
عمامه‌ای که آخر سال بر سر عزیزان دوره حدیث گذاشته می‌شود در حقیقت امانت دین است.
دوره حدیث یعنی؛ طلبه، شبانه روز در حال دور احادیث نبوی ـ صلی الله علیه وسلم ـ باشد؛ لذا به درس حدیث جدیت بیشتری داشته باشید.
پایان بخش این جلسه همراه بود با تدریس اولین حدیث کتاب صحیح بخاری و دعای مخلصانه توسط مولانا سید عبدالرحمن چابهاری.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار