تبلیغات

انتقاد عضو شورای عالی استان‌ها از حضور صیادان چینی در آب‌های خلیج فارس

Article Image


به گزارش سنت نیوز به نقل از سنی‌آنلاین، کیانوش جهانبخش در گفت‌وگو با ایلنا با اظهار تأسف صید آبزیان توسط صیادان چینی در آب‌های خلیج فارس، گفت: متاسفانه در مورد صید در دریای خلیج فارس درگیر اظهارنظرهای ضدونقیضی در این زمینه از سوی مسئولان هستیم. مسئولان که در این زمینه صحبت می‌کنند هیچ کدام اطلاعات دقیقی در اختیار ما قرار نمی‌دهند.
وی به مشکلات و نارضایتی صیادان ایرانی به‌خاطر حضور صیادان چینی در خلیج فارس اشاره کرد و اظهار داشت: این درحالی‌ست که جامعه صیادان ایرانی چیزی دیگری می‌گویند و بسیار از شرایط پیش‌آمده ناراضی‌اند. آنان مدام برای پیگیری این معضل به ما مراجعه می‌کنند.
عضو شورای اداری استان‌ها با اعلام اینکه «ما این مشکل را در شورای عالی استان‌ها مطرح کرده و باز هم پیگیر خواهیم شد»، خاطرنشان کرد: این موضوع نیاز به بررسی‌های میدانی و علمی دارد. به نظر من بهترین راه‌حل این است یک کمیته حقیقت‌یاب تشکیل شود و کارشناسان مختلف و نمایندگانی از جامعه صیادی و کارشناسی و دستگاه‌های نظارتی حضور پیدا کنند تا صحت این اظهارنظرهای مختلف آشکار شود؛ مسئولان دولتی و مجلس شورای اسلامی هم باید به طور جدی به این مساله ورود پیدا کرده و پیگیر شوند.
گفتنی‌ست موضوع حضور صیادان چینی و برخی دیگر از کشورها در آب‌های خلیج فارس و صید ماهی در این آب‌ها از دیرباز مطرح بوده و موجبات نگرانی و اعتراض بسیاری از صیادان ایرانی این منطقه را به‌وجود آورده بود. شیخ محمدعلی امینی، مدیر مجتمع دینی سلطان‌العلماء بندرلنگه، نیز مدتی قبل در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت قشم از حضور صیادان چینی در آب‌های خلیج فارس به شدت انتقاد کرده و گفته بود: «خلیج فارس که می‌تواند بهترین پرورشگاه آبزیان باشد، به میدان و جولانگاهی برای چینی‌ها، تایلندی‌ها و کره‌ای‌ها تبدیل شده است. کشورهایی مثل چین، ویتنام و ژاپن تورهای ماهیگیری خود را به کشورهای دیگر می‌فرستند تا ثروت‌های خودشان برای نسل‌های بعدی دست‌نخورده باقی بمانند و ثروت دیگران در اثر نبود برنامه و آینده‌نگری از بین برود.»

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار