تبلیغات

کارخانه تولید و چاپ پلاستیک در منطقه آزاد چابهار افتتاح شد

Article Image


به گزارش سنت نیوز به نقل از ایرنا، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار روز چهارشنبه در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح تولیدی در زمینی به مساحت ۱۱ هزار مترمربع و با سرمایه گذاری ۳۶۰ میلیارد ریال ساخته شده است.
عبدالرحیم کردی افزود: در این کارخانه انواع محصولات پلاستیکی تولید و تبلیغات بر روی محصولات چاپ می شود.
وی بیان کرد: در این کارگاه بیش از ۸۰ نفر به طور مستقیم مشغول به کار شده اند و ظرفیت اشتغال ۳۰ نفر به طور غیر مستقیم نیز در آن وجود دارد.
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: ۸۰ درصد محصولات تولیدی این کارخانه به کشورهای همجوار نظیر پاکستان صادر می شود که علاوه بر افزایش تولید ملی؛ توسعه، اشتغال و ارز آوری را به همراه دارد.
کردی ادامه داد: به دلیل نبود امکانات تولید و چاپ محصولات پلاستیکی این کارگاه می تواند یکی از ابزارهای مهم تبلیغاتی برای توسعه کسب و کار به ویژه در بخش تولید و بازرگانی تلقی شود.
وی با بیان اینکه سرمایه گذاران و صاحبان صنایع و تجار سطح منطقه آزاد چابهار و سیستان و بلوچستان برای چاپ کالاهای تبلیغاتی هزینه های هنگفتی به شرکت های خارج از کشور پرداخت می کنند، خاطرنشان کرد: راه اندازی این کارگاه تولید و چاپ بر روی محصولات پلاستیکی وابستگی صنایع و شرکت های تجاری منطقه و استان به خارج از کشور را کاهش می دهد.
وی با اشاره به کلنگ زنی طرح های اشتغالزا در منطقه آزاد چابهار، افزود: جای خوشحالی است که طرح های بزرگی نظیر گلخانه با وسعت ۱۲۰ هکتار و سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون یورو در این منطقه کلنگ زنی شد.
کردی کلنگ‌ زنی مجموعه تجاری و تفریحی پرورش کروکدیل با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد ریالی با اشتغالزایی برای ۲۵۰ نفر و کلنگ‌ زنی مجموعه مانیتورینگ و اداری تیرپارک چابهار برای تقویت کریدور حمل ‌و نقل شرق کشور و ورود سه هزار دستگاه کامیون با حدود ۱۲ هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم را از جمله طرح های مهم اشتغالزایی در منطقه آزاد چابهار عنوان کرد.
وی ۲ طرح پتروشیمی و فولاد را از طرح های بزرگ در حال اجرای منطقه آزاد چابهار عنوان کرد و اظهار داشت: مجتمع فولاد مکران چابهار بعد از بهره برداری یک و نیم میلیون تن فولاد در سال تولید می کند و تاکنون برای ۴۰۰ نفر ایجاد اشتغال کرده است.
به گزارش ایرنا مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عصر دیروز سه شنبه وارد چابهار شد و مورد استقبال مسئولان محلی و قشرهای مختلف مردم قرار گرفت.
بانک در این سفر ۲ روزه علاوه ‌بر افتتاح و کلنگ‌ زنی برخی طرح های بزرگ ملی، در نشست های تخصصی با فعالان اقتصادی و مدیران سازمان منطقه آزاد چابهار آخرین مشکلات و مسائل این منطقه را مورد بررسی قرار می دهد.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار