تبلیغات

مولانا عبدالحمید در مراسم تشییع جنازه دکتر عبدالشکور کُرد: شهادت دکتر عبدالشکور برای ما سنگین و ناگوار است/مسئولین قضایی قاتل را شناسایی و مجازات نمایند

Article Image

به گزارش سنت نیوز، شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید عصر امروز ۱۴ تیر ۱۳۹۷، در مراسم تشییع جنازه مرحوم دکتر عبدالشکور ترشابی (کرد)، حادثه به شهادت رساندن ایشان را «ناگوار»، «سنگین» و «ضایعه‌ای بزرگ» برای جامعه توصیف کردند و خواستار شناسایی و مجازات عاملان این حادثه شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت به نقل از سنی‌آنلاین، مولانا عبدالحمید در این مراسم خاطرنشان کردند: شهادت دکتر عبدالشکور که یادگار مولانا عبدالستار رحمه‌الله بود، برای همه‌ی ما سنگین و ناگوار است، زیرا ایشان تنها متعلق به خانواده، فامیل و قوم خود نبود، بلکه سرمایه‌ای برای مردم کل استان بود که همه در این حادثه داغدار شدند.
امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان ضمن اظهار تأسف از وقوع چنین اتفاقاتی در منطقه، خاطرنشان کردند: متاسفانه هنوز علامات جاهلیت قبل از اسلام در جامعه ما وجود دارد؛ مردم ما اقدام به کشتن پدر، برادر و خویشاوند قاتل می‌کنند، درحالی‌که این‌ها مربوط به جاهلیت قبل از اسلام هستند و با آمدن اسلام مردود و محکوم اعلام شدند.
ایشان در ادامه بر لزوم «روشنگری» در جامعه تاکید کردند و گفتند: همه‌ی ما باید وظیفه خود را در راستای روشنگری و ارشاد مردم انجام دهیم. علما، معتمدین و متنفذین روز قیامت جواب خدا را چه می‌دهند وقتی یک انسان بی‌گناه بجای قاتل کشته می‌شود؟
مدیر دارالعلوم زاهدان افزودند: کشتن انسانی که مرتکب قتل نشده و نقشی هم در آن نداشته است، کار بسیار خطرناکی است و عواقب خطرناکی هم در پی دارد؛ امروز قحط، زلزله و انواع آفات و فتنه‌ها در جامعه موجود است و ریختن خون انسان بی‌گناه موجب افزایش فتنه‌ها می‌شود.
شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در بخش پایانی سخنان‌شان ضمن توصیه مردم به «حفظ آرامش» خاطرنشان کردند: از مردم عزیز می‌خواهم که آرامش خودشان را حفظ کنند و موضوع را از طریق قانونی پیگیری نمایند. مطمئن باشند که خداوند متعال هر فرد یا افرادی را که خون این انسان بی‌گناه را ریخته‌اند مجازات می‌کند.
امام جمعه اهل‌سنت زاهدان خواستار «شناسایی و مجازات» قاتل یا قاتلان توسط مسئولین قضایی شدند و گفتند: از مسئولین قضایی می‌خواهیم که موضوع شهادت دکتر عبدالشکور را به‌صورت جدی پیگیری کرده و قاتل را شناسایی و مجازات نمایند. اگر رسیدگی قانونی صحیح و سریع انجام شود، امنیت منطقه بر هم نمی‌خورد و موجبات تسلی و آرامش بستگان مقتول نیز فراهم می‌شود.
نمازجنازه مرحوم دکتر عبدالشکور کرد به امامت شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید برگزار شد.
دکتر عبدالشکور کُرد از چهره‌های حوزوی و دانشگاهی شهرستان خاش بود که صبح امروز توسط افراد مسلح ناشناس مقابل مسجد جامع توحیدیه این شهر به شهادت رسید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار