تبلیغات

جماعت دعوت ‌‌و اصلاح استان سیستان‌ و بلوچستان تجاوز به جمعی از بانوان در ایرانشهر را محکوم کرد

Article Image
جماعت دعوت ‌‌و اصلاح استان سیستان‌ و بلوچستان تجاوز به جمعی از بانوان در ایرانشهر را محکوم کرد

روابط عمومی جماعت دعوت ‌‌و اصلاح استان سیستان‌ و بلوچستان با صدور بیانیه‌ای واقعه‌ی تعدّی‌ و تجاوز به جمعی از بانوان را در شهرستان ایرانشهر محکوم کرد.

به گزارش اصلاح‌وب متن بیانیه به شرح زیر است:

«بافت سنّتی فرهنگ در غیاب نقش و جایگاه حقیقی زنان در بلوچستان و ناامنی‌های اجتماعی در سالیان اخیر، زمینه‌هایی را فراهم آورده که تجاوزگران به عنف، به خود جسارت داده تا مرتکب خشونت و جنایت‌هایی‌ علیه بانوان جامعه‌ی ما گردند و با شکستن حرمت ماه مبارک رمضان باعث جریحه‌دار شدن احساسات و عواطف جمعیِ مردم شوند؛ لذا عبور از حریم‌های‌ معنوی و انسانی موجب واکنش قاطبه‌ی شهروندان شهروندان ایران اسلامی ما شده است.

با توجّه به جایگاه زنان به عنوان نیمی از نیروی جامعه و اهتمام «جماعت دعوت و اصلاح» در دفاع از حقوق شرعی و قانونی بانوان و تلاش در جهت اعتلا و بالندگی آنان، این تشکّل مدنی اقدامات تجاوزگرانه به شرف و عزّت‌ آنان را منافی شرع، عرف و قانون می‌‌داند.

جماعت دعوت و اصلاح استان سیستان و بلوچستان تعدّی و تجاوز به این بانوان را به شدّت محکوم نموده و ضمن اعلام همدردی با آسیب‌دیدگان این حادثه‌ی ناگوار، از مسؤولان تقاضا دارد ضمن برخورد قاطع با متجاوزان، طیّ اقدامات قانونی لازم، اسباب تشفّی خاطر قربانیان و افکار عمومی را فراهم آورند. 

همچنین جماعت از خانواده‌های داغدیده مستدعی است که ضمن خویشتن‌داری و برخورد کریمانه با بانوان آسیب‌دیده زمینه‌ی بررسی و استیفای حقوق پایمال شده‌ی آنان را توسط مسؤولان امر فراهم نموده و از اقدام‌هایی که به بازتولید خشونت‌های قومی و طایفه‌ای می‌انجامند، خودداری نمایند.

روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح استان سیستان و بلوچستان

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار