تبلیغات

بیانیه جماعت دعوت ‌‌و اصلاح استان سیستان‌ و بلوچستان در مورد حادثه تجاوز به جمعی از بانوان در ایرانشهر

Article Image
بیانیه جماعت دعوت ‌‌و اصلاح استان سیستان‌ و بلوچستان در مورد حادثه تجاوز به جمعی از بانوان در ایرانشهر

روابط عمومی جماعت دعوت ‌‌و اصلاح استان سیستان‌ و بلوچستان طی بیانیه‌ای واقعه‌ی تعدّی‌ و تجاوز به جمعی از بانوان را در شهرستان ایرانشهر محکوم کرد.

به گزارش اصلاح‌وب متن بیانیه به شرح زیر است:

«بافت سنتی در غیاب نقش و جایگاه حقیقی زنان در بلوچستان و ناامنی‌های اجتماعی در سالیان اخیر، زمینه‌هایی را فراهم آورده که متعرضین به نوامیس به خود جسارت داده تا مرتکب چنین خشونت و جنایت‌هایی‌ بر علیه بانوان جامعه ما گردند و با شکستن حرمت ماه مبارک رمضان باعث جریحه‌دار شدن احساسات و عواطف جمعیِ مردم شوند. لذا عبور از حریم‌های‌ معنوی و انسانی موجب واکنش قاطبه شهروندان ایرانی اسلامی ما گردیده است.

با توجه به جایگاه زنان به عنوان نیمی از نیروی جامعه و اهتمام جماعت دعوت و اصلاح در دفاع از حقوق شرعی و قانونی بانوان و تلاش در جهت اعتلا و بالندگی آنان، اقدامات تجاوزگرانه به شرف و عزّت‌ آنان را منافی شرع، عرف و قانون می‌‌داند.

از این رو جماعت دعوت و اصلاح استان سیستان و بلوچستان تعدی و تجاوز به این بانوان را به شدت محکوم نموده و ضمن اعلام همدردی با آسیب‌دیدگان این حادثه ناگوار، از مسؤولان امنیّتی‌ و قضایی تقاضا دارد با برخورد قاطع با متجاوزان به نوامیس مردم و تشفی‌ خاطر قربانیان و افکار عمومی اقدامات قانونی را انجام دهند.

همچنین جماعت از خانواده‌های داغدیده درخواست دارد ضمن خویشتن‌داری و برخورد کریمانه با خواهران آسیب‌دیده زمینه بررسی و ایفاد حقوق پایمال شده آنان را توسط مسؤولان امر فراهم نموده و از هر اقدام نسنجیده مبنی بر بازتولید خشونت‌های قومی و طایفه‌ای جلوگیری نمایند.

روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح استان سیستان و بلوچستان»

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار