تبلیغات

مجتمع فولاد چابهار ظرفیت تولید ۳٫۲ میلیون تن را دارد

Article Image

به گزارش سنت نیوز به نقل از ایرنا با بیان این‌که فاز اول فولاد مکران طبق زمان‌بندی اواسط سال آینده به‌بهره‌برداری می‌رسد، اظهار داشت: فولاد مکران در سال ۹۴ بااعتبار ارزی ۱۳۵ میلیون یورو و اعتبار ریالی ۱۵۰ میلیارد تومان برای فاز اول شروع‌شده است و هم‌اکنون در فاز اول حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. اخیراً با مجوزی که صندوق توسعه ملی داد معادل ۱۱۲ میلیون یورو از این صندوق به فولادسازی مکران تزریق شد .
وی با بابیان این‌که فاز اول فولاد مکران توانایی تولید ۱٫۶ میلیون‌تن آهن اسفنجی را دارد افزود: در مجموع ظرفیت شرکت فولادسازی مکران چابهار ۳٫۲ میلیون‌تن در سال است که نصف آن در فاز اول محقق می‌شود .
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: فونداسیون مجتمع فولاد مکران که مهم‌ترین واصلی‌ترین بخش کار است به طول ۲۰۰۰ مترمکعب به‌طور کامل به اتمام رسیده و کوره ۴۵۰۰ تنی آن‌هم به‌طور کامل ساخته‌شده و در حال نصب است.
کردی خاطرنشان کرد: پس از افتتاح فاز اول فولاد ۲٫۵ میلیون تن ورودی سنگ‌آهن به این مجتمع است و ۱٫۶ میلیون تن هم خروجی آهن اسفنجی آن در سال است؛ برای ورود و خروج سنگ‌آهن به مجتمع عمدتا از راه دریا اقدام می‌کنیم بنابراین با سازمان بنادر مذاکره کردیم تا اسکله شماره ۵ شهید بهشتی که خارج از فاز اول است را به واردات و صادرات کشتی‌های حامل مواد اولیه و محصولات فولادی اختصاص دهد؛ این اسکله اصطلاحاً فله توانایی پهلو دهی کشتی‌های فله‌بر ۱۰۰ هزارتنی را دارد.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار