تبلیغات

دکترفاضلی، مدیر کل بانوان و خانواده ی استانداری سیستان وبلوچستان:جامعه در قبال حفظ امنیت اجتماعی مسئول است

Article Image

به گزارش سنت نیوز،مدیر کل بانوان و خانواده ی استانداری سیستان وبلوچستان در گفتگوی اختصاصی با ندای زاهدان حادثه ی اخیر ایرانشهر و تجاوز به فرزندان مظلوم این خطه را حادثه غم انگیز توصیف کرد و ضمن محکومیت این حادثه اظهار داشت : دفتر بانوان و خانواده ی استانداری به محض اطلاع از این حادثه به بررسی این موضوع پرداخت ؛از همین رو با فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر گفت و گویی تلفنی پیرامون چگونگی این حادثه داشته ایم.
دکتر فاطمه فاضلی در ادامه افزود : اقدامات و پیگیری های جدی شورای تامین ایرانشهر و فرماندار ویژه ی ایرانشهر و مولوی طیب ملازهی جای تقدیر دارد و جا دارد از ایشان و سایر مسوولین پیگیر بابت تلاشهایشان قدر دانی کنم .
دکتر فاطمه فاضلی در ادامه گفت : بر اساس اخبار ویافته ها چندین نفر از دختران ایرانشهری قربانی این حادثه ی شوم شده اند که تنها تعدادی جسارت این را یافته که از رنج حادثه سخن بگویند.
دکتر فاطمه فاضلی در ادامه افزود:دفتر بانوان و خانواده ی استانداری به عنوان متولی بانوان و خانواده ی استان، ضمن محکومیت حادثه بر اساس آنچه که رسالت مهم این نهاد است ؛یعنی حمایت از زنان ، از تمام ظرفیت های خود را برای ایجاد یک پوشش حمایتی برای بانوان آسیب دیده استفاده خواهد کرد.
وی با تاکید بر نقش آگاهی زنان از حقوق خود و سایر اعضای جامعه از این حقوق افزود: امیدواریم مجریان قانون در استان با توجه به اهمیت و حساسیت این موضوع را پیگیری کنند و خاطیان به اشد مجازات برسند.
مشاور استاندار در امور بانوان و خانواده در ادامه بیان داشت: در تلاشیم با خانواده های قربانی در ارتباط باشیم و سرمایه های اجتماعی‌که ناجوانمردانه قربانی شده اند را تنها نگذاریم‌ و در واقع خواسته ی ما از جامعه هم همین است.
وی افزود : ریش سفیدان و متنفذین استان به جدیت این حادثه را پیگیری کنند و جامعه را به آرامش آگاهی و مسولیت پذیری دعوت کنند.
وی خاطر نشان کرد : جوانان سرمایه ی اجتماع هستند و جای ناراحتی است که این گونه قربانی هوی و هوس می شوند‌.
فاضلی در ادامه گفت : مساله و مبحث مهمی نظیر “خشونت”ابعاد گوناگونی دارد و جامعه باید در این زمینه و چگونگی مهار خشونت در جامعه تجهیز شود.
وی افزود : چرایی این اتفاق را باید در جامعه جست و جو کردو تمامی نهاد های مهم و دستگاه های اجرایی مهم در قبال آگاهی جامعه مسئول هستند.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خاطر نشان کرد : مهار خشونت از آن جهت اهمیت دارد که امنیت اجتماعی را در جامعه فراهم می کند‌ و همچنین قبال حفظ امنیت اجتماعی تمام جامعه مسوول است.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار